Black Mirror’ın Yeni Sezon Bölümleri Belli Oldu

Bilim kurgu dizileri arasında farklı bir yere sahip olan Black Mirror’ın 6. sezonundan ilk fragman geldi. İzleyicilerle buluşan ilk fragmanla beraber dizinin yayın tarihi de açıklanmış oldu. Dizinin bölümlerinin konusu da belli oldu.

Bir dönemin efsanesi haline gelen Black Mirror, teknolojinin insan hayatını ne kadar değiştirdiğini ve gelecekte de nelere yola açabileceğini gösteren oldukça ilginç bir yapım. Netflix’in sevilen dizisinin altıncı sezonunun yolda olduğunu biliyorduk. Geçtiğimiz günlerde Black Mirror’ın yeni sezonuna dair bir fragman yayınlandı. Şimdi de dizinin bölüm sayısı ve bölümlerin konuları açıklandı.

Geçtiğimiz haftalarda paylaşılan Black Mirror tanıtım fragmanı, 6. sezonun Haziran ayında yayınlanacağını ve Aaron Paul, Kate Mara ve Salma Hayek gibi büyük oyuncuların dizide yer alacağını ortaya koydu.

Dizinin altıncı sezonu 5 bölümden oluşacak

Black Mirror’un altıncı sezonunun 5 bölümden oluşacağı öğrenildi. Bunlar; Joan is Awful, Loch Henry, Beyond the Sea, Mazey Day ve Demon 79

Joan is Awful; sıradan bir kadının, küresel bir yayın platformunun hayatının prestijli bir TV dizisi uyarlamasını başlattığını öğrenmesini konu ediniyor. Kadın karakteri, Hollywood’un ünlü isimlerinden Salma Hayek Pinault canlandırıyor.

Genç bir çift, bir doğa belgeseli üzerinde çalışmaya başlamak için bir İskoç kasabasına gidiyor. Ancak kendilerini geçmişte yaşanan şok edici olayları içeren ilginç bir yerel hikâyenin içinde bulurlar.

Bölüm, alternatif bir 1969 yılında geçiyor. Tehlikeli bir yüksek teknoloji görevinde bulunan iki adam, hayal bile edilemeyecek bir trajedinin sonuçlarıyla boğuşacak.

Mazey Day; sorunlu bir yıldız adayının, bir vur-kaç olayının sonuçlarıyla uğraşırken bir yandan da istilacı paparazziler tarafından takip edilmesini anlatacak.

1979 yılının Kuzey İngiltere’sinde geçecek olan Demon 79; uysal bir satış asistanına, felaketi önlemek için korkunç eylemlerde bulunması gerektiğinin söylenmesi ile başlayacak.

Black Mirror’ın yeni sezonu Haziran’da geliyor!

Netflix’in bir blog yazısı, yeni sezonun dizinin şimdiye kadarki “en öngörülemez” sezonu olacağını belirtiyordu. Şirket bunun nedenini henüz açıklamıyor ancak dizinin yaratıcısı Charlie Brooker bu sezondan neler bekleyebileceğimiz hakkında bize ipuçları veriyor. 

Brooker, “Kısmen bir meydan okuma olarak, kısmen de hem benim hem de izleyiciler için işleri taze tutmak amacıyla, bu sezona ne beklemem gerektiğine dair bazı temel varsayımlarımı kasıtlı olarak değiştirerek başladım. Sonuç olarak, bu kez, daha tanıdık Black Mirror mecazlarının yanı sıra, ‘bir Black Mirror bölümünün’ ne olduğuna dair parametreleri esnetmek için, daha önce dizinin asla yapmayacağına yemin ettiğim bazıları da dahil olmak üzere birkaç yeni unsurumuz var. Hikâyelerin hepsi ton olarak hala baştan sona Black Mirror; ancak bazı çılgın değişimler ve her zamankinden daha fazla çeşitlilik söz konusu.” dedi.

Black Mirror’ı Sevenlere: Gerçekleri Yüzümüze Yüzümüze Vuran 14 Dizi Tavsiyesi

Sezonun yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunda; Aaron Paul, Annie Murphy, Ben Barnes, Clara Rugaard, David Shields, Kate Mara, Paapa Essiedu, Salma Hayek Pinault, Samuel Blenkin ve Zazie Beetz gibi isimler yer alacak. Dizi, Haziran ayında izleyiciler ile buluşacak.

Black Mirror altıncı sezon fragmanı için:

Kaynak :
https://www.theverge.com/23699097/netflix-black-mirror-sixth-season-teaser-trailer

Başa dön tuşu