Marvel, İstemeden Avengers 5’in Çıkacağını Doğruladı mı?

Sony ve Disney’in Spider-Man sinemaları konusunda mutabakata vardığının haberini yapmıştık. Stüdyoların mutabakatı sonrası Spider-Man, Marvel Sinematik Evreni’ne geri dönecekti ve hatta üçüncü sinemasının tarihi dahi muhakkaktı: 16 Temmuz 2021.

Yani yeni Spider-Man sinemasının MCU’nun sinematik kozmosunun dördüncü fazında olacağını söyleyebiliriz. Lakin bahis yalnızca burada da bitmiyor. Marvel, Avengers 5 (ya da kahramanların ekip oluşturacağı yeni sinemanın ismi her ne olacaksa) üzerinde çalışıldığını ve 5. fazda izleyicisinin karşısına sunacağının işaretlerini vermiş olabilir.

MCU 4.faz planları

Marvel’ın MCU’nun dördüncü fazına dair planları, yeni sinemalar ve Disney+ dizilerinden oluşuyor. Kainatın dördüncü kademesinde birinci üç fazda gördüğümüz ve aşina olduğumuz Avengers, Guardians of the Galaxy karakterleri ya da Spider-Man’in yer almayacağını öğrendik. Bunların haricinde Marvel’ın yeni Blade sineması, X-Men ve Fantastic Four projeleri üzerinde çalıştığı da açıklandı.

Şu an Avengers 5 için Marvel’ın Avengers vs. X-Men fikri üzerinde durduğuna dair söylentiler bulunuyor lakin natürel bunun şimdi onaylanmadığını belirtelim.

Yeni Sony – Disney anlaşması

Variety’de yer alan habere nazaran bu mutabakatta Sony Pictures yöneticisi Tom Rothman, Kevin Feige ve Walt Disney Studios yöneticisi Alan Horn yer aldı. Yapılan muahedeye nazaran Marvel ve Disney kârdan yalnızca %25’lik bir hisse alacak. Ayrıyeten muahedeye nazaran Spider-Man, gelecekteki bir Marvel Studios sinemasında yer alacak.

Anlaşmada yer alan “gelecekteki bir Marvel Studios” sineması, aslında birçok şey olabilir lakin bunun için en uygunu Avengers 5 olabilir mi? En nihayetinde Spider-Man, MCU’yu terk edecekse bunun büyük bir sinemada büyük bir berbata karşı olması da epey akla yatkın üzere gözüküyor.

Avengers 5

Peki Avengers 5 ne vakit gelir? Dördüncü fazda gelmeyeceğini artık biliyoruz, hasebiyle en düzgün ihtimal beşinci faz üzere duruyor. Bu sürecin de 2022’nin başından 2023’ün sonuna kadar olması epey beklenen. Son olarak bunların şu an için spekülasyon olduğunu ve stüdyolar tarafından doğrulanmış bilgiler olmadığını da hatırlatalım.

Başa dön tuşu