Marvel’dan Örümcek Adam’ın Son Filmi İçin Özel Video

MCU’da Spider-Man’i muhtemelen son sefer gördüğümüz sinema olan Spider-Man: Far From Home sinemasında Peter Parker, Nick Fury tarafından Avrupa’da bir maceraya sürükleniyor. Bu macera esnasında favori üstün kahraman yancımız Ned, arkadaşının kimliğini gizlemek için siyah bir kostüm giyen Parker’ı Night Monkey isimli, Avrupalı bir Spider-Man çakması olarak tanıtıyor. Sinemada kullanılan isim çok sevildi. O denli ki bu isim sinemadan sonra da karaktere yapışıp kaldı.  

Filmin, ev cümbüş sistemleri için DVD’leri ve dijital versiyonları satışa çıktı. Bu eserler her vakit için ek sahnelere, görüntülere sahip olur. Marvel’in bu sürümde kullandığı ek eserlerden biri ise Night Monkey fragmanı.

Tüm vakitlerin en tanınan kahramanlarından olan Spider-Man, ne kadar yeterli olursa olsun birtakım vazifelere uygun değildir, bilhassa de gece misyonlarına. Geceleri gölgelerde gezen bir öteki atletik kahramana muhtaçlık var: Night Monkey’ye! Bir Night Monkey üçlemesi asla görmeyeceğiz ancak en azından fragmanını görmüş olacağız.

Night Monkey kostümü, sinemada Spider-Man tarafından giyilen 4 kıyafetten biri olmuştu. Sinema, vizyonda kaldığı süreçte 1,1 milyar dolar üzere önemli bir gişeye ulaşmayı başardı. Tekrar de Marvel açısından işler, Spider-Man kelam konusu olduğunda pek de yolunda gitmiyor. Disney ile Sony ortasındaki muahede sona erdi ve karakterin hakları Sony’ye geri döndü. Karakterin MCU’daki geleceği hiç de parlak gözükmüyor. 

Başa dön tuşu