Warner Bros, 2 Farklı Matrix Filmi Üzerinde Çalışıyor

Matrix sineması birinci duyurulduğundan bu yana insanları heyecanlandırmaya devam ediyor. Zak Penn’e hayranlardan gelen sorular, Warner Bros’un iki farklı Matrix sineması üzerinde çalıştığını ortaya koydu. 

Twitter’da hayranların sorularını cevaplayan Penn, Matrix projesi hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. 

2 Matrix sineması birden geliyor

“İnsanlar sorup duruyor, o yüzden şunu netleştireyim WB’de iki farklı #Matrix projesi bulunuyor. Ben Matrix cihanında daha evvelki vakitte geçeni yazdım. Lana Wachowski benim üzerinde çalışmadığım lakin izlemek için sabırsızlandığım devam sinemasını yönetiyor. Hiçbiri reboot değil. #notareboot”

Penn, Matrix serisinin bir halde sıfırdan çekilmeyeceğini daha evvel de belirtmişti. Var olan Matrix cihanını sıfırlamadan, fenomen olan seriyle temaslı bir eser üzerinde çalışıyorlar. Penn’in üzerinde çalıştığı sinema hakkında çok bir bilgimiz olmasa da “zaman çizgisinde daha evvelki bir dönemde” geçen bir kıssadan bahsettiğini biliyoruz. 

Wachowski’nin Matrix 4 sineması ise daha devam ediyor. Warner Bros, şu anda Reeves’in, yani NEO karakterinin daha genç halini canlandıracak bir oyuncu arayışını sürdürüyor. Bu rolde Justin Kroll’ün yer alabileceği söyleniyor. 

Yeni sinemalar hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Başa dön tuşu