Marvel’dan spoilerlara karşı tepki!

Marvel’ın bir periyodunu sona erdirip yeni bir evreye geçişini sağlayacak olan Avengers: Endgame ile ilgili dün akşam saatlerinden beri toplumsal medya üzerinde dolaşan spoiler görüntüsü ortaya çıkmıştı.

Marvel’dan spoilerlara karşı tepki!

Marvel ise buna karşılık olarak toplumsal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Bu açıklamada Marvel hayranlarına davette bulundu.

İzleyicileriyle buluşmasına sayılı günler kalan Avengers: Endgame sinemasından elden ele dolaşan bir spoilerın olduğu gündemdeki yerini koruyor. Bu sırada Marvel’dan bir duyuru geldi. Bu duyuru, Marvel hayranlarına hitap ediyordu. Duyuru şu kelamları içeriyor:

“Dünyadaki en olağanüstü hayranlara,

Birkaç gün içerisinde Avengers: Endgame sinemasını göreceğiz. Herkes sineması birinci gün izleyemeyebilir. Sizden sinemanın vizyona girmesinden birkaç hafta sonrasına kadar kıssayı ya da mevzunun ayrıntılarını Marvel hayranlarıyla paylaşmayarak sessiz kalmanızı talep ediyoruz. Sinemanın hem sizin için mahvolmaması için, hem de sizin diğerlerine spoiler vermemeniz için toplumsal medyayla olan uzaklığınızı korumanızı talep ediyoruz.

Biliyoruz ki tüm gün bunu konuşmak istiyorsunuz. Lakin her şeyin vakti vardır. Sabırlı olmanızı, sakin kalmanızı ve spoilerlara maruz kalmamanızı rica ediyoruz. Sinemaya dahil olan herkes son üç yılda yüksek oranda kapalılıkla çok sıkı çalıştı. Artık sineması arkadaşlarımız için mahvetmemek ismine bizim sıramız geldi. Gelecek haftalarda Endgame’i gördüğünüz vakit tıpkı saklılığı korumanızı istiyoruz. Böylelikle tüm arkadaşlarımız sineması birinci defa izlediklerinde tıpkı tecrübeye sahip olabilirler…”

25 Nisan 2019 tarihinde ülkemizdeki izleyicileriyle buluşacak olan Avengers: Endgame’in konusu ise şöyle:  “Avengers: Sonsuzluk Savaşı”nın akabinde pek çok üstün kahraman küle dönüşmüştür.

Doktor Strange, Gamora, Drax, Mantis, Örümcek-Adam, Black Panther, Bucky Barnes, Groot, Scarlet Witch, Vision, Star Lord, Maria Hill, Wasp ve Nick Fury üzere pek çok kahraman, Thanos’un Sonsuzluk Eldiveni’ni ele geçirmesi ve kendi istikrarını kurması yüzünden yok olmuştur ve dünya umutsuz haldedir. Dünya üzerinde kalan Black Widow, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk kendi yaslarını tutmaktayken, Iron ve Nebula ise denetim edemedikleri bir uzay gemisinin içinde, uzay boşluğunda sürüklenmektedirler.

Süper kahramanlar kadrosu için işler pek de güzel görünmemektedir. Lakin Kuantum Bölgesi’nden çıkmanın bir yolunu bularak Avengers grubunun kalan üyelerine giden Ant-Man, yeni bir umut ışığı olacaktır. Daha evvel var olduğunu bilmedikleri bölgeler, kahramanlar ve cihanların varlığını öğrenen takım, Thanos’un kurduğu bu çarpık dengeyi değiştirmek ve kendilerinden alınanı geri getirmek için hayatlarının en büyük çabasına girişeceklerdir.

Hepsi ferdî olarak ehemmiyet verdikleri şeyleri kaybetmiş olan kahramanlarımız için intikam vakti gelmiştir…

Başa dön tuşu