Marvel’in Doctor Strange 2 Filmi Hakkında Her Şey

Benedict Cumberbatch, Infinity War’ın kapanış sahnesinde toz olduğu vakit ikinci Doctor Strange filminin iptal edildiğini düşünmüştük. Daha sonrasında Doctor Strange, Avengers: Endgame’de geri dönerek kozmosu kurtarmak için savaştı ve nihayet Doctor Strange 2 onaylandı. Dilerseniz daima birlikte ‘Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ sineması ile ilgili şimdilik ne biliyorsak bir gözden geçirelim.

Doctor Strange 2’nin çıkış tarihi

Dördüncü etabın dördüncü sineması olacak olan serinin ikinci sineması, Amerika’daki sinemalara 7 Mayıs 2021’de çıkışını gerçekleştirecek. Cumberbatch’ın baş rolü paylaştığı oyuncu Benedict Wong, sinemanın çekimlerinin 2020 yılında başlayacağını düşündüğünü söyledi ve sinemanın yeni bir müellifi olduğunu belirtti.

Doctor Strange 2’de kimler yer alacak?

Şimdilik devam sinemasında sadece Benedict Cumberbatch’ın oynayacağı katılaştı fakat Benedict Wong’un kadroda olmaması herkesi bir ölçü şaşırtır diye düşünüyoruz. Bunların yanı sıra Comic-Con'da yapılan en ilgi alımlı duyurulardan birisi de Elizabeth Olsen’ın filme Scarlet Witch olarak katılacağı oldu.

Kötü adam kim olacak?

Belki de sinemanın en merak edilen konusu, sinemanın makus adamının kim olacağı. Aslında olaylar orjinal filmde Mordo’nun devam sinemasındaki berbat adam olacağı istikametinde ilerlemişti lakin sinemanın yönetmeni Scott Derrickson’a göre durum pek o denli değil.

Derrickson, “Nightmare karakterini çok beğeniyorum ve Nightmare Dünyasının konsepti de hoşuma gidiyor” diyerek ikinci sinemadaki düşman karakterin çizgi romanlardaki Nightmare olabileceğini belirtti. Derrickson, aslında birinci sinemada de bu karaktere yer verecekti lakin sonradan bu fikirden vazgeçildi.

Doctor Strange 2’nin fragmanı ne vakit geliyor?

Devam sinemasının 2021’de çıkacağının onaylanması göz önüne alındığında fragmanın da 2020 yılında çıkacağını söyleyebiliriz. Fragmanın içeriğinde ise büyü, pelerin ve çokça latife göreceğimizi düşünüyoruz.

Bunların yanı sıra filmin direktörü Derrickson, Doctor Strange 2'nin Marvel Sinematik Evreni'ndeki birinci dehşetli sinema olacağını belirtti. Yeniden de sinema PG-13 uygulamasına doğal tutulacağı için ne kadar kaygı öğesi barındıracağı tartışılır.

Başa dön tuşu