Natalie Portman’ın fişi çekildi

HBO’nun, Elena Ferrante’nin en çok satan romanlarından biri olan The Days of Abandonment‘in uyarlamasının çekileceğini duyurması sinema bölümünde büyük bir heyecan dalgasına neden olmuş, bu üretimde Natalie Portman’ın başrolde oynayacağının açıklanmasıyla ise heyecanı yeterliden düzgüne katlanmıştı. Lakin ünlü imal şirketinden bugün makûs haber geldi: The Days Of Abandonment artık meyyit bir proje.

Natalie Portman’ın fişi çekildi

Şirket tarafından yapılan açıklamada: “Bizim tarafımızdan öngörülmeyen ve başrol oyuncumuzun ferdî nedenlerinden ötürü, Days of Abandonment artık çekilmeyecek. Yetenekli yazar/yönetmenimiz ve üst seviyede kaliteye sahip oyuncu takımımızla bu hoş öyküyü beyaz perdeye taşımayacağımız için çok üzgünüz. Bugüne kadar disiplinli ve sıkı bir çalışma gösteren bütün grup arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” tabirlerine yer verildi.

Projenin iptal edilme nedeni ise HBO‘nun da açıklamasında ucundan değindiği üzere Natalie Portman’ın projeden çıkması. Lakin Oscar ödüllü oyuncunun neden bu türlü bir karar verdiği şimdi bilinmiyor. Ön üretim etabında kalan sinemada Maggie Betts yazar-yönetmen koltuğunda oturuyordu. Sinemanın konusunu ise huzurlu bir konut hayatı için kendi hayallerinden vazgeçen lakin buna karşın kocası tarafından terk edilen Tess’in (Portman) başından geçenler oluşturuyordu.

Başa dön tuşu