Netflix, Eddie Murphy’e 70 Milyon Dolar Ödemeye Hazır

Eddie Murphy, son yıllarda daha çok yaptığı sinemalarla akıllarda kalsa da asıl çıkışını sahnelerde yapmıştı. “Delirious” ve “Raw” isimli stand up şovları epey beğenilen Murphy, tekrardan sahnelere çıkmak istediğini söylemişti. Murphy’nin bu istediğinin karşılığını da tanınan yayın platformu Netflix verecek üzere duruyor.

TMZ’ye nazaran Netflix, şimdi sayısı muhakkak olmayan bu şovlar için ünlü komedyene 70 milyon dolar ödemeye hazır. Platformun, bundan sonra yepyeni içeriklere daha eli sıkı davranacağı haberleri göz önüne alındığında bu ölçünün bu istekle pek de uyuşmadığını söylemek gerekiyor. Öbür komedyenlerin ücretlendirmelerine bakacak olursak Dave Chapelle, üç gösterisi için 60 milyon dolar aldığını söylemişti. Chris Rock, iki gösterisi için 40 milyon dolar, Ellen DeGeneres ise tek gösterisi için 20 milyon dolar almıştı.

Netflix, uzun müddettir güldürü içerikleri için araştırmalar yapıyor ancak patlama yapacak sinemaları ya da büyük isimleri bulmakta zorluk çektiğini söyleyebiliriz. Şirket, yaptığı son yarar raporunda ABD’de de yıllar sonra abone kaybettiğini açıklamıştı. Aslına bakılacak olursa platform, yıllara oranla abone sayısını artırıyor lakin asıl istediği gayesi tutturabilmiş değil. Netflix, çeyrek boyunca 5 milyon civarında kullanıcı amacı koyarken yalnızca 2,7 milyon sayısına ulaşabildi.

Netflix, şu sıralarda yeni aboneler çekecek yollar ararken birebir vakitte hâlihazırda var olanları da elinde tutmaya çalışıyor. Dev şirket, bunu da The Office ve Friends üzere üçüncü parti imaller olmadan başarmak istiyor. Gerisinde büyük hayran kitleleri olan bu üretimlerin, platformun rakiplerine gidecek olması da Netflix için pek de yeterli bir haber sayılmaz. Bakalım Eddie Murphy’nin sahnelere geri dönüşü Netflix için kâfi olacak mı?

Başa dön tuşu