Netflix, Japonya’da Geçen Bir Drama Belgeseli Çıkaracak

Netflix, “gerçek hayattaki Game of Thrones” olarak açıklanan feodal Japonya’yı anlatan bir drama belgeseli çıkaracak. Age of Samurai: Battle for Japan isimli imal, Blue Ant Media ve Smithsonian Canada ortak üretimi olacak.

Belgeselde, güçlü savaş lordlarının mutlak hükümdar olmak için savaştığı feodal Japonya’nın krallıklarının savaşları anlatılacak. Grafik romanlarına ve Japon sanatına hürmet duyacak olan drama belgeselinde güçlü karakterler de bulunacak.

Age of Samurai: Battle for Japan, Japonya’nın üç kurucu babasının yanında savaştığı “Tek Gözlü Ejderha” olarak bilinen ünlü bir samuray olan Date Masamune’nin kıssasını anlatacak. Hatta kendisinin, Darth Vader’ın ikonik kaskının dizaynının ilham kaynağı olduğu da söylenmekte.

Çiçek hastalığına yakalanmış bir çocuk olarak Date, kendi gözünü çıkardı. Kendi muvaffakiyet yolunda pürüz olmaması için ise küçük kardeşini öldürdü. Şimdi 17 yaşındayken de babasına başarılı olduğunu kanıtladı ve kısa müddette Japonya’nın komşu sonlarını denetim altına aldı.

Yapımın gelecek sene izleyiciyle buluşması bekleniyor.

Başa dön tuşu