Netflix, Lucifer’ın 5. Sezon Çekimlerine Başladığını Duyurdu

Sevilen dizi Lucifer’ın yeni ve son döneminin sesi şimdiden duyulmaya başlandı. Daha evvel dizinin iptal olacağı açıklansa da hayran kitlesi iptal olmaması için hayli büyük yankı uyandırdı. Sonuç olarak dizi Netflix ile anlaştı ve hayranlar hedeflerine ulaştı.

Netflix’te yayınlanan ve dünya genelinde ziyadesiyle sevilen dördüncü dönemin akabinde Lucifer, beşinci ve son dönemi yapmak üzere Netflix ile muahedesini sürdürdü. Hasebiyle dizinin imalcileri diziyi en uygun biçimde sonlandırmak için bir fırsat yakaladı.

Lucifer'ın beşinci dönem çekimleri başlıyor:

Perşembe günü Netflix’in Twitter hesabından heyecanlandıran bir paylaşım yapıldı. Netflix, oyuncuların ve yaratıcı grubun bir masa etrafında yer aldığı sahne gerisi fotoğrafını tweetledi. Tweet’in başlığı ise yeni dönemin çekimlerine başlanacağına işaret etti ve “Lucifer Dönem 5’in çekimleri yarın başlıyor!” formunda oldu.

Lucifer’ın 5. döneminde nasıl bir öykü bizleri bekliyor bilemiyoruz. Lakin internette Lucifer hakkında konuşan birden fazla kişi dizinin FOX periyodunda yayınlandığı vakitlerde 4. döneme bağlayan öyküyü kapsayacağını söylüyor.

Dizinin yapımcılarından biri olan Joe Henderson ise bu sene verdiği bir röportajda yeni dönem hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Joe’nun verdiği açıklama “Sezon 5’in nasıl olabileceği konusunda fikir alışverişi yaptık. Şuan beşinci dönemin birinci sahnesi hazır, ve bu sahne bugüne kadar düşündüğümüz en uygun şeylerden biri.” formunda olmuştu.

Yine dizi yapımcılarının ortasında yer alan öteki bir isimi Ildy Modrovich’te beşinci dönem hakkında konuşmuştu. Modrovich’in açıklamaları ise “Tamamen farklı bir doğrultuya gitmeye çalışıyoruz. Şayet birileri bir varsayım yürütecekse söyleyelim: Hem beşerler hem de biz sıkılmayalım diye olabildiğince saçma ve kalıpların dışında düşünmeye çalışıyoruz. Bir fikrimiz var, ve bu fikir masaya atıldığı vakit hepimiz şok olmuştuk. Fikri on defa konuşarak daha da olgunlaştırıp ve güzelleştirdik” formunda oldu.

Başa dön tuşu