Netflix, Squid Game’in Amerikan Versiyonunu İstiyor

Netflix’in Squid Game’in Amerikan versiyonunu çekmek istediği iddia edildi. Platformun ayrıca, Seven, Fight Club gibi filmlerin arkasındaki isim David Fincher’ın da dizinin yönetmen ve yapımcılığını üstlenmesini istediği öne sürüldü.

2021 yılında Netflix’te çıkış yapan Squid Game, çıkar çıkmaz tüm dünyada yankı uyandırmış ve son yılların en popüler yapımlarından biri hâline gelmişti. Yapımın 2024 yılında çıkması ikinci sezonu için de çalışmalar hız kesmeden devam ediyordu.

Yeni sezonun çıkışı hayranlar tarafından heyecanla beklenirken şimdi ise dizi hakkında oldukça ilginç bir iddia ortaya atıldı. Sektörden sızıntılarıyla tanınan Jeff Sneider’in “The Hot Mic” isimli podcast programında ortaya attığı iddiaya göre Netflix, Squid Game’in Amerikan versiyonunu yapmak istiyor.

Netflix’in, ünlü yönetmen David Fincher’ı Squid Game’in Amerikan versiyonunun başına geçirmek istediği de iddialar arasında

 “Cidden gerek var mı?” diye sormadan edemediğimiz iddia yalnızca bununla da sınırlı değil. Sneider’e göre Netflix, dünyaca ünlü Seven, Fight Club, Gone Girl, Zodiac ve daha birçok büyük yapımın yönetmenliğini üstlenen David Fincher’ın dizinin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenmesini istiyor.

Sneider, şimdilik Fincher’ın Squid Game’in Amerikan versiyonu için herhangi bir görüşme gerçekleştirip gerçekleştirmediğinin bilinmediğini ifade etti. Öte yandan birçok kaynak, Netflix’in üç Oscar adaylığı bulunan yönetmeni “çok fazla” istediğini de iddia etti. Tüm bunların hepsinin şimdilik tamamen bir söylenti olduğunu, herhangi bir resmi açıklamanın yapılmadığını vurgulayalım.

Hwang Dong-hyuk tarafından yaratılan ve yönetilen Squid Game, para sıkıntısı çeken yüzlerce insanın, ölümcül çocuk oyunlarından oluşan büyük ödüllü bir yarışmada yer almasını anlatıyordu.

Stranger Things’ten Yeni Bir Spin-Off Dizisi Geliyor (Hayır, Anime Değil)

Squid Game’i platformda tüm zamanların en çok izlenen dizileri arasına sokan popülaritesi düşünüldüğünde, Netflix’in dizinin başarısının ekmeğini daha fazla istiyor olma ihtimali pek de şaşırtıcı değil. Platformun daha önce de mevcut başarılı şovları farklı pazarlar için yeniden çektiğini görmüştük. Örneğin şirket, 2017-2021 arasında yayınlanan İspanyol suç dizisi La casa de papel’in 2022 yılında bir Kore versiyonunu yapmıştı.

Kaynak :
https://www.cbr.com/rumor-netflix-american-squid-game-remake-david-fincher/

Başa dön tuşu