Apple TV+ Fragmanları

Apple, şimdiye kadar canımızın istediği programı izleyebilmemiz için çeşit çeşit aygıtlar yapıyordu. Artık yayınları alacağımız servisi de kendisi sağlayacak. Firmanın yeni servis temelli iş modelinin bir modülü olarak Apple’ın yayın servisi olan Apple TV+ duyurulmuştu.

Yeni yayın servisi, hayatına 1 Kasım’da başlayacak. Kesenin ağzını açan ve yayın pazarına sağlam bir giriş yapmaya hazırlanan Apple, pek çok yeni içerik duyurusuyla da haberlerimize husus olmuştu. İşte Apple TV+ için dikkat çeken fragmanlar.

1. The Morning Show

Yayın tarihi: 1 Kasım

Jennifer Aniston, bu üretimle ekrana geri dönüyor. Üretimin takımında Reese Witherspoon, Steve Carell, Gugu Mbatha-Raw, Billy Crudup ve Mark Duplass da yer alıyor. Carrell’ın karakteri Kessler ve Aniston’ın karakteri Alex, The Morning Show isimli sabah programının sunucularını canlandırıyor. Daha sonra Kessler’ın ismi bir taciz olayına karışınca programdan çıkarılıyor. Yerini genç bir haberci alıyor (Reese Witherspoon). Dizi boyunca Aniston’ın yaşlanma ve medyadaki cinsiyetçilikle uğraşını izliyoruz. Öte yandan 43 yaşındaki Witherspoon’u genç haberci olarak sunan üretimde 50 yaşındaki Aniston’ın yaşının neden sorun olduğunu merak ediyoruz. 

2. For All Mankind

Yayın tarihi: 1 Kasım

Rusya’nın Ay’a insan gönderen birinci ülke olduğunu düşünün. NASA da bunun akabinde uzay yarışını devam ettirip Ay’a büsbütün bayanlardan oluşan bir grup göndermeye karar veriyor.

3. See

Yayın tarihi: 1 Kasım

Jason Momoa, bu üretimde kör bir savaşçı ve babayı oynuyor. Momoa, kabilesi ve gezegendeki insanların hepsi görme engelli. Momoa'nın çocukları ise görme yeteneğiyle doğuyor. Sonrasında da kabilede ortalık karışıyor. Herkesin görme engelli olduğu bir dünyada ilkel teknolojinin ve toplumsal yapının çok daha farklı olmasını beklerdik lakin az daha karlı buzlu yere göçünce üstünü giyinmiş Khal Drogo ile baş başa kaldık.

4. Dickinson

Yayın tarihi: 1 Kasım

Başrollerinde Hailee Steinfield, Jane Krakowski ve John Mulaney’nin yer aldığı üretimde, 1800’lerde büyük şöhret yakalamış şair Emily Dickinson’ın hayatına, daha doğrusu hayatının anlatılanlara nazaran yorumlanmış bir versiyonuna şahit oluyoruz. Emily Dickinson, Amerikan şiirinde dikkat çeken isimlerden biridir. Ülkemizde çok bilinmez, yoksa kendisinin kısa şiirleri Twitter ve Instagram’ın dört yanını sarardı. Dizi tutarsa diziden sonra artık…

5. Helpsters

Yayın tarihi: 1 Kasım

Çocukluğumuzun Susam Sokağı programını yapan grup, Apple için özel bir üretimle karşımızda. Cody isimli kukla ve arkadaşları, sorun çözmekte çok usta ve plan yapmakta çok maharetli bir takım olacak ve çocuklara dersler verecek. 

6. Snoopy in Space

Yayın tarihi: 1 Kasım

Apple, Ay seyahati ile ilgili mümkün olan her alanda rekabete girmeyi hedefliyor üzere. Sovyetler Birliği’nin Laika’sına karşılık ABD’nin de Snoopy’si var. Snoopy ve Woodstock (sarı kuş), NASA kıyafetleriyle uzaya çıkmaya hazırlanırken seride çok değişik olaylar yaşanacak üzere duruyor. 

7. Ghostwriter

Yayın tarihi: 1 Kasım

90’larda tanınan olan birebir isimli serinin yine çekilmiş versiyonu olan bu dizide lanetli bir kitap konutundaki bir hayalet, kurgusal karakterleri gerçek dünyaya getirip duruyor. Dört çocuk da bu garipliklere karşı durmaya çalışıyor. 

8. The Elephant Queen

Filler, insanların ailelerine misal aile bağları kurarlar. The Elephant Queen, Athena isimli bir filin ve ailesinin Afrika boyunca yaptıkları seyahate odaklanıyor. Belgeselin anlatımını Chiwetel Ejofor gerçekleştiriyor. Aslında 18 Ekim’de prömiyerini yapan belgesel de Apple TV+’ta olacak. 

9. Servant

Yayın tarihi: 28 Kasım

M. Night Shayamalan, bu enteresan endişe serisinde bize genç bir çiftin, çocuklarını kaybetmelerinin akabinde bir terapi oyuncak bebeği almalarıyla başlayan garip olaylar serisini anlatacak. Dizide Lauren Ambrose, Tony Kebbell, Rubert Grint ve Neil Tiger Free yer alacak. 

10. Truth Be Told

Yayın tarihi: 8 Aralık

Bu drama serisinde ise Octavia Spencer’ı gerçek hataların peşine düşen bir podcast yayıncısı olarak görüyoruz. Kendisi yanılgılı ithamların peşine düşen bir bayanı oynuyor. Üretimde ayrıyeten Aarol Paul, Lizzy Kaplan, Elizabeth Perkins, Michael Beach ve Tracie Thoms yer alıyor. 

Apple, yayın servisine ileride yeni içerikler de ekleyecektir. Platformun çıkışıyla birlikte daha fazla seriyi de göreceğimiz neredeyse kesin. 

Başa dön tuşu