Netflix’e eklenecek en yeni yapımlar (26 – 29 Şubat)

Netflix film-dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında hizmet veren ABD kaynaklı bir kuruluştur. Netflix, kısaca belli bir fiyat karşılığında online olarak bünyesinde bulundurduğu çok sayıda sinema, dizi, belgesel vs. izleme imkanı sunan bir platfomdur. Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından 1997 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur. İnternet üzerinden gerçek vakitli data akışı ve video-on-demand ile posta yoluyla DVD dağıtımı alanlarında uzmanlaşmıştır. Netflix ismi İngilizce internet manasına gelen “net” ve Amerika’da günlük konuşma lisanında “filmler” manasına gelen “flicks” sözünden türetilmiştir.

Netflix’in birinci iş modeli DVD satışı ve kiralama üzerineydi. Lakin şirketin kuruluşundan yaklaşık bir yıl sonra Hastings, posta yoluyla DVD kiralamaya odaklanmak üzere DVD satışlarını durdurdu. 2007’de Netflix, akışkan medya aracılığıyla internet üzerinden sinema izleme imkanı sunarak iş alanını genişletti. 2010’da Kanada’ya açıldı ve vakit içinde bilgi akışı servisi büyümeye devam etti. 2017 Ocak datalarına nazaran ABD`de 50 milyon, dünyada 98 milyondan fazla abone sayısına ulaşan Netflix, Ocak 2018 prestijiyle 190’dan fazla ülkede hizmet vermeye başladı. Netflix üyeliği üç farklı paketten oluşuyor. Paketlerin rastgele biri için (kredi kartı ile) üye olunduğunda birinci ay fiyatsız hizmet alabiliyordunuz lakin Türkiye’de bu uygulama artık bulunmuyor. İstenildiği taktirde üyelik iptali gerçekleştirilebiliyor.Platformun üyelerine sunuduğu üç paket ve fiyat siyaseti şu halde;

1.Paket (17.99 TL): 1 Ekranda standart çözünürlükte izleyebilirsiniz. Görüntüleri 1 telefon ya da tablete indirebilirsiniz.

2.Paket (29,99): Birebir anda 2 ekran üzerinde izleme ve HD kullanılabilir. Görüntüleri 2 telefon ya da tablete indirebilirsiniz.

3.Paket (41,99): Tıpkı anda 4 ekran üzerinde izleme ve HD ve Ultra HD kullanılabilir. Görüntüleri 4 telefon ya da tablete indirebilirsiniz.

Birbirinden hoş üretimleri kullanıcılarına sunan Netflix’in, 26 – 29 Şubat tarihleri ortasında platforma ekleyeceği en yeni üretimler ;

I Am Not Okay With This – 1. Sezon/26 Şubat

Altered Carbon 2.Sezon/27 Şubat

Formula 1: Drive to Survive – 2. Sezon/28 Şubat

Başa dön tuşu