Superman: Red Son’ın Animasyon Filmi Geliyor

Batman: Hush isimli animasyon sinemasının San Diego Comic-Con 2019 sırasında düzenlenen galası sırasında, DC’nin 2020 yılında çıkaracağı animasyon sinemalarının şeması açıklandı. Önümüzdeki yıl, 2 adet Superman sinemasına mesken sahipliği yapan birinci yıl olacak. Superman: Red Son yılın birinci, Superman: Man of Tomorrow ise yılın son animasyon sineması olacak.

Superman: Red Son, birebir isimli çizgi romandan uyarlanan bir sinema olacak. Man of Tomorrow ise orjinal bir öykü olacak ve Clark Kent’in Superman mesleğinin başlarındaki hallerini bahis alacak. Sinemayla ilgili şimdi öbür bir ayrıntı paylaşılmadı.

Bir sene içerisinde 2 Superman sineması yayınlanması, geçtiğimiz yıllarda görülmemiş bir durum. DC’nin animasyon kainatı, sinematik cihanına kıyasla çok daha gelişmiş durumda. Her sene yeni sinemalar çıkıyor ve bu sinemalar, çoklukla çizgi romanların teğe bir adaptasyonu oluyor.

Bire bir adaptasyonlardan biri olacak Superman: Red Son, 2003 yılında Mark Millar, Dave Johnson ve Killian Plunkett tarafından yaratılan bir küçük seri. Konusu ise hayli enteresan. Bu öyküde Kansas’ta çiftlik meskeninde büyüyen bir Superman yerine uzay kapsülü Sovyetler Birliği’ne inen, sonrasında da Sovyetler Birliği’nin simgelerinden biri hâline gelmiş bir Superman bulunuyor. Kıssa birebir vakitte Batman, Green Lantern, Wonder Woman, Bariniac ve alışılmış ki de Lex Luthor’ı barındırıyor.

Aslına bakarsanız Supergirl’ün televizyon dizisinde Superman: Red Son’a ilişkin birtakım göndermelerde bulunulmuştu. Lex Luthor’ın, Supergirl’ün klonu olan Kaznia’yı geliştirmesi, bu göndermelerden biriydi lakin dizi, aslında pek de çizgi romana bağlı kalmamıştı. DC’nin söylediğine nazaran Superman: Red Son isimli animasyon sineması, çizgi romana çok daha bağlı olacak.

Başa dön tuşu