Netflix’in En Çok İzlenen 10 Orijinal Filmi Açıklandı

Dünyanın en tanınan çevrimiçi dizi ve sinema platformlarından olan Netflix, bilhassa de kendi “Original” içerikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Platform, Original başlığı altında hem dizi hem sinema hem de başka çeşitteki içerikleri oluşturuyor ve bu içerikler, milyonlarca Netflix üyesi tarafından izleniyor. 

Açık konuşmak gerekirse Netflix'in en çok izlenen dizileri genelde herkes tarafından biliniyor. Liste, 64 milyon izlenme sayısıyla Stranger Thing ile başlıyor ve La Casa De Papel, You üzere dizilerle devam ediyor. Pekala Netflix'te en çok izlenen sinemalar desek? Bu sorunun cevabını bulmak bir oldukça güç değil mi?

Netflix kullanıcıları, teknik eleştirmenler ve basın, içeriklerin istatistiklerinin yayınlanmasını istiyordu. Fakat Netflix, hiçbir vakit bu türlü bir durumu benimsemedi ve bugüne dek içeriklerine ilişkin ayrıntıları hiç paylaşmadı. Geçtiğimiz günlerde bu durumu değiştirme kararı alan Netflix, The New York Times aracılığıyla en çok izlenen yepyeni sinemalarını yayınladı. Dilerseniz artık, Netflix'in bugüne dek en çok izlenen özgün sinemalarına yakından bakalım.

Netflix'te en çok izlenen 10 yepyeni film

10. Fyre (20 milyon izlenme)

Fyre: Şenlik Fiyaskosu için tam olarak bir sinema diyemeyiz. Bu içerik bir sinema belgesel. İçeriğin konusu ise 2017 yılında düzenlenmesi planlanan “Fyre” isimli bir şenlik. Bu şenlik, Fyre Media Inc isimli bir şirketin CEO'su olan Billy McFarland ve rapçi Ja Rule tarafından düzenlenmeye çalışıldı. Lakin şenlik düzenlenemedi ve ortaya büyük bir fiyasko çıktı.

9. Otherhood (29 milyon izlenme)

Geçtiğimiz temmuz ayında yayınlanan bu sinema, şimdi çok yeni olmasına karşın büyük bir ses getirdi. Otherhood, bir güldürü sineması. Sinemada 3 yakın arkadaşın oğullarına sürpriz yapmak için New York'a gelişleri ve burada başlarına gelen olaylar anlatılıyor. Sinemanın izlenme sayısını her geçen gün biraz daha arttırıyor.

8. Always Be My Maybe (32 Milyon izlenme)

Aslına bakacak olursak bu sinema, ziyadesiyle aşina olduğumuz romantizm sinemalarından bir tanesi. Birbirlerinin çocukluk aşkı olan iki kişi, tam 15 yıl sonra yine karşılaşıyorlar ve ortalarında unutulan şeyler yine hatırlanıyor. Sinemanın kısa bir kısmında Keanu Reeves'in de yer alması, Always Be My Maybe'yi biraz daha cazibeli yapmış üzere görünüyor.

7. Secret Obsession (40 milyon izlenme)

Secret Obsesion, ruhsal bir tansiyon sineması. Jennifer isimli bir bayan, uğradığı atak sonucunda gözlerini açar. Lakin bayan hafızasını yitirmiştir ve hiçbir şeyden haberi yoktur. Yanında ise eşi olduğu söyleyen “Russel” bulunmaktadır. Jennifer bir mühlet sonra taburcu edilir fakat bayan, içgüdüsel olarak kendisini rahat hissetmemektedir. Bir müddet sonra ise işler büsbütün sarpa sarar.

6. The Highwaymen (40 milyon izlenme)

Hoolywood gibisi bir üretim olan The Highwaymen'de 1930'lu yıllara gidiyoruz ve o yılların en tanınan suçlularının hayatlarına konuk oluyoruz. Bir de bu hatalıların peşine Teksaslılar düştüğünde işe işler tam manasıyla çıkmaza giriyor. 

5. Tall Girl (41 milyon izlenme)

Bu romantik güldürü sinemasındaki ana kahramanımız 1.85 boyundaki Jodi. Jodi, hayatının büyük bir kısmını eğilerek geçirdiği için artık bu durumdan çok sıkılmıştır ve özgüven kaybı yaşamaktadır. Fakat Jodi, bir gün bu durumu aşmaya karar verir ve kendisini bir aşk üçgeninin içerisinde bulur.

4. The Perfect Date (48 milyon izlenme)

The Perfect Date, Netflix'in tanınan romantik gençlik sinemalarından bir tanesi. Bu sinemada üniversiteye gidebilmek için para biriktirmek isteyen bir liselinin öyküsü anlatılıyor. O denli ki liseli gencimiz, para biriktirebilmek için geçersiz sevgili olarak hizmet vermektedir. Lakin bu kere işler çok da yolunda gitmez ve bir mühlet sonra ortaya gerçek hisler çıkar.

3. Triple Frontier (52 milyon izlenme)

Aksiyon, macera ve hata. Triple Frontier bunların hepsini bünyesinde taşıyan ve izleyicilere vaktin nasıl geçtiğini unutturan bir üretim. Bu sinemada ABD'nin özel kuvvetler ünitesinde vazife almış olan 5 arkadaşın öyküsüne gideceğiz. Bu beş arkadaş aslında, Güney Amerikalı bir uyuşturucu baronunu devirmek için bir ortaya gelmiştir fakat işler, hiç de istendiği üzere gitmeyecektir.

2. Murder Mystery (73 milyon izlenme)

Bu sinemanın bu kadar çok izlenmesinin temel nedeni elbette Adam Sandler ve Jennifer Aniston'dan kaynaklanıyor. Bilhassa de güldürü dünyasının tanınan isimlerinin bir ortaya gelmesiyle ortaya çıkan bu üretimde bir çiftin, balayı tatillerinde bir cinayete şahit olmalarını ve bu olayın sonucunda yaşanan olayları izleyeceğiz. 

1. Bird Box (80 milyon izlenme)

Aslına bakacak olursak bu sinema, Hollywood'un standart kıyamet sonrası tansiyon sinemalarından bir tanesi. Bird Box'ta bir anne ve iki çocuğunun kıyametten sonraki kurtulma eforlarını izleyeceğiz. Lakin esasen hayatta kimse kalmamıştır ve bu üçlünün kurtulma bahtı da fazla yoktur.

Başa dön tuşu