Netflix’in Sinir Bozucu 5 Özelliğini Kaldıran Eklenti

The Walt Disney Company, yeni çevrimiçi yayın servisi Disney+ ile dişli bir rakip olmayı umut etse de Netflix, şu anda dünyanın en tanınan çevrimiçi yayın servisi pozisyonunda bulunuyor. Netflix, gerek kütüphanesi gerekse içerik kalitesi ile on milyonlarca aboneye servisini sevdirmiş durumda. Tekrar de Netflix’in de eksiksiz olduğunu söyleyemeyiz.

Netflix web sitesi, kimi özellikleriyle kullanıcıları sıkıntıdan çıkarıyor ve kullanıcılara bu mevzuda bir opsiyon sunmuyor. Bu özelliklerden birincisi, içeriklere ilişkin fragman ve başka tanıtımların otomatik olarak oynatılması. Ayrıyeten diziler için kısımlar ortası otomatik geçişin bulunmaması ya da 8 saatlik bir oturumun sonunda nizamlı olarak ‘Burada mısın?’ ikazının çıkması.

Netflix’in bu nispeten makûs özelliklerini kapatmak için pek çok tarayıcı eklentisi bulunuyor lakin geliştirici Jonluca De Caro tarafından kullanıcılara sunulan Never Ending Netflix isimli eklenti, Netflix web sitesinin sevilmeyen pek çok özelliğini tek bir araç ile ortadan kaldırıyor. İşte Never Ending Netflix’in özellikleri:

  • İntroları otomatik olarak atlama.
  • Bir sonraki kısma otomatik olarak geçme.
  • 8 saatlik oturum sonucunda çıkan ‘Burada mısın?’ ikazlarını atlama.
  • Seçenekler sayfasında 3000’in üzerinde içerik tipi.
  • Ana sayfa tanıtımlarının otomatik olarak oynatılmasını engelleme.

Evet, tüm bu özellikler tek bir Never Ending Netflix uzantısı ile kullanıcılara sunuluyor. Üstelik Chrome Web Mağazası'ndan ulaşabileceğiniz bu uzantı büsbütün fiyatsız. Never Ending Netflix’i çabucak tarayıcınıza eklemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Başa dön tuşu