DOOM: Annihilation Filminin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Universal Pictures Home Entertainment'ın imalcisi olduğu yeni DOOM sinemasının çıkış tarihi, sinemanın resmi Twitter hesabından yapılan bir açıklamayla duyuruldu. Ayrıyeten sinemaya ilişkin özel bir klibin de haftaya paylaşılacağının bilgisi verildi. Tüm bunların yanı sıra sinemanın Blu-ray, DVD ve dijital ortamlardaki ön siparişleri başladı.

Beyaz perdede gösterime girmeyecek olan sinema, dehşet ve tansiyon ögelerinin yanı sıra aksiyonu da birleştiren efsane DOOM'dan esinleniyor. Sinemanın sinposisiyse şu biçimde:

“Bilim insanları, Mars'ın en karanlık uydusunda, kainatlar ortası ışınlanmayı sağlayan bir portalı keşfetti. İnsanlığın en büyük keşfi üzere görülen bu buluş, aslında cehenneme açılan bir kapıydı ve önlerine çıkan herkesin ruhlarını ele geçirmek isteyen yaratıklarla dolu bir yere açılıyordu. Deniz kuvvetlerinin özel askerlerinden olan Lieutenant Joan Dark'ın, Dünya'yı kurtarmak için tüm canavarları yok etmesi gerekecekti.”

Şu an için sinemaya ilişkin yeni bir fragman maalesef bulunmuyor. Sinemanın geçen yıldan kalan bir fragmanı şu anda mevcut olsa da gelecek hafta yeni bir fragmanın yayınlanacağı da bilinenler ortasında.

Filmin mart ayında yayınlanan fragmanını izlediğiniz vakit, hayranların şu an için sinema hakkında hayli karamsar olduklarını görebilirsiniz. Sadece 122 kişinin beğendiği fragman, 2300 kişi tarafından beğenilmemiş. Doğal ki bunun da sebepleri bulunuyor.

DOOM oyununun yayıncıları film hakkında sinema yapmaktan kaçınırken bir Twitter kullanıcısı, oyun stüdyosunun resmi Twitter sayfasına “Film hakkındaki dürüst fikriniz nedir?” şeklinde bir ileti bıraktı ve DOOM'un resmi sayfası da “Filme dahil değiliz” şeklinde bir açıklama yaptı. Öbür bir deyişle sinema DOOM cihanında geçecek olsa da birçok kişiyi etkilemiş ve efsane bir oyun serisini ortaya koymuş sinemanın üretiminde, orjinal oyun takımından kimse bulunmayacak. Bu da birçok kişinin fragmanı beğenmemesinin asıl sebebi olarak görülüyor.

DOOM: Annihilation, 1 Ekim 2019 tarihinde izleyicileriyle dijital platformlar aracılığıyla buluşacak. DOOM serisinin yeni oyunu DOOM: Eternal ise sinemadan iki ay sonra PlayStation 4, Xbox One, PC, Nintendo Switch ve Google Stadia'daki yerini alacak.

Başa dön tuşu