Netflix’in, Sosyal Medyada Tepki Toplayan Atatürk Detayı

Dünyanın en tanınan çevrimiçi dizi ve sinema platformu olan Netflix'in yeni bir dizisinde yer alan sahne, Türkiye'nin gündemine oturdu. Belçika imali “13 Commandments” isimli dizinin birinci sahnelerinde yer alan Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıntıları, toplumsal medya platformları üzerinden ağır eleştirildi.

13 Commandments, cürüm odaklı bir dizi. Dizinin genel konusunuysa bir Türk'ün işlediği cinayetin aydınlatılması oluşturuyor. Fakat dizinin çabucak başında katil olan Türk, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti'nin şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarının yer aldığı bir duvarın önünden geçiyor. İşte o sahne:

Bu sahne, dizinin yayınlanmasından kısa bir müddet sonra Türk Netflix kullanıcılarının tenkitlerine neden oldu. Dilerseniz artık de bahisle ilgili Twitter üzerinden yapılan paylaşımlara bakalım.

Ancak bu durum, ne yazık ki Netflix'te birinci defa yaşanan bir durum değil. Geçtiğimiz periyotlarda de benzeri bir olay yaşanmış ve “Collateral” isimli bir içerikte “Kırıkkale dünyanın en berbat yeri. Türkiye'de olmadığım için şükrediyorum.” sözlerine yer verilmişti. 

Yaşanan bu olay Türk Netflix kullanıcılarını ziyadesiyle rahatsız ederken Netflix Türkiye'den hususla ilgili rastgele bir açıklama gelmedi.

Başa dön tuşu