Netflix’in The Witcher Serisi, GoT’un İzinden Gidiyor

Dünyaca ünlü roman ve oyun serisi The Witcher, Netflix ekranlarında bir dizi olarak karşımıza çıkacak. Üretimin başrolünde ise Henry Cavill yer alacak. Dizinin senaryosunu yazan Lauren Hissrich, Entertainment Weekly’ye açıklamalarda bulundu. 

Hissrich, yaptığı açıklamada “Video oyunlarının uyarlamasını yapmıyoruz. Direkt kitapları uyarlıyoruz. Bu da kusursuz bir şey zira oyunlar da kitabın uyarlaması. Onlar bir yola gitti, biz öbür bir yola gideceğiz” dedi. 

Seri, daha çok Game of Thrones’u muvaffakiyete ulaştıran formülü kullancak. Siyaset, cinsellik, drama öykünün temelini oluşturacak. Ayrıyeten öyküde tek bir temel makus karakter bulunmayacak. Kitaptaki farklı tonlardaki karakterleri keşfetmeye bayıldıklarını söyleyen Hissrich, başlarda desteklediğimiz karakterlerin en sonda desteklediğimiz karakter olmayabileceğini söylüyor. Böylelikle Game of Thrones’taki üzere her an diğer bir tarafa gidebilecek karakterler görüyoruz. 

Hissrich, bu üretimin çocuklar yokken izlenmesi gerektiğini, kendi çocuklarının dizi görsellerine bakmasının yasak olduğunu söylüyor. Dizinin hayli yetişkin işi olacağını söyleyen sanatçı, “Herhangi bir cinsellik ya da şiddet sahnesini yalnızca öyküyü ilerlettiği için kullanacağım, şok tesiri için değil. Seyircilerin hayli zeki olduklarını ve bir şeyi yalnızca için mi yoksa kıssayı ilerlettiği için mi koyduğumuzu anlayacaklarını düşünüyorum.” diyor. 

Aslında öteki bir oyunun ek paketi olması beklenen bir oyun, üretimci firmanın batması üzerine çeviriyi yapmaya çalışan CD Projekt Red grubunun elinde kalmıştı. O projeyi adeta “alın ne yapıyorsanız yapın” diyerek Polonyalı takıma bırakan orjinal üretimciler, yesyeni bir efsanenin de bir manada temelini attı. Tanınan bir roman serisinden uyarlanan oyun, 2007 yılında çıktı. 33 milyon satan oyun, daha sonra kendi kültünü oluşturdu. 

Hissrich, kıssada pek çok yaratık bulunduğunu ve bu yaratıkların, günümüzde yaşanan olaylarla ortalarında bağ ve benzerlik kurulabilecek yapıda olduklarını da belirtti. 

Başa dön tuşu