Matrix 4’te Genç Neo Olacağı İddia Edildi

Dördüncü Matrix sinemasının konusunun ne olacağını kestirim etmek çok güç. Matrix üçlemesi, öykünün devam etmesini engelleyecek biçimde sona ermişti. Dolayısı ile dördüncü sinema, bir devam sineması olamayacak. Bu da Matrix 4 hakkında kestirimde bulunmayı ziyadesiyle zorlaştırıyor.

Matrix 4’ün çekileceği bu yılın başında katılaştı. Matrix 4’ün katılaşması ile bir arada, sinemanın ikonik oyuncuları Keanu Reeves ve Carrie-Ann Moss’un da yeni sinemada rol alacakları ortaya çıktı. İkilinin dördüncü sinemada olacak olması, üçlemenin nasıl bittiğine bakılmaksızın Neo ve Trinity’nin geri dönüşü manasına geliyor.

Kısa bir mühlet evvel ortaya çıkan yeni bir sızıntı, Matrix 4’ün öyküsüne dair küçük de olsa bir ipucu verdi. Justin Kroll, Warner Bros’un yeni sinemada genç Neo’yu oynaması için bir oyuncu seçmeye çalıştığını açıkladı. 

Matrix 4’ün, Reeves ve Moss’un projeye iştiraki göz önüne alındığında, üçlemenin öncesini anlatan bir sinema olacağı şüphelidir. Orjinal üçleme göz önüne alındığında, Neo ile ilgili bir geçmişe dönme kıssası işlenemez. Sonuçta özgün üçlemenin kıssasından evvel Neo, Bay Anderson olarak sıkıcı bir işte çalışıyordu.

Bununla birlikte Matrix dünyası, Wachowski kardeşlerin hayal labirentleri ile sonlu tuhaf bir dünya. Bunun için genç Neo’nun kahramanlarımızı istikrardan çıkarmak için anlık bir yanılsama olabileceği ya da genç Neo biçimini alan yeni bir karakterin olması ihtimaller dahilinde. Tıpkı vakitte Neo’nun genç Neo ile konuştuğunu da görebiliriz. 

Matrix 4’ün çekimleri yaklaştıkça, sinemanın öyküsü ve ikincil karakterle ilgili daha fazla ayrıntıya sahip olacağız. Lakin şayet bu genç Neo haberi doğruysa garip bir öykü karşımıza çıkabilir. Ancak şaşırmamak lazım, sonuçta bu Matrix.

Başa dön tuşu