Netflix’in Yeni Filmi: Rim of the World Yayımlandı

Senarist, üretimci ve direktör Drew Pearce, Hollywood’un temelde devasa bütçelerle sahip gişe rekorları kırmaktan öbür emeli olmayan içi boş sinemalar yapmaktan öteki bir şey yapmadığını ve küçük ölçekli sanat sinemalarına yeteri kıymeti vermediğini belirtti. Bunun sonucunda da küçük sinema imalcileri çevrimiçi sinema platformlarına yönelmek zorunda kalıyor. Netflix de bu platformların en büyüğü pozisyonunda.

Zack Stentz de Netflix’in bünyesine giren müelliflerden birisi. “Rim of the World” direktör Stentz’in üç yıl evvel geliştirmeye başladığı bir üretim. Sinema, eğlenmek için gittikleri yaz kampında dünyayı kurtarmak için şiddetli bir çabaya girişmek zorunda kalan dört gencin kıssasını bahis ediyor. Bilim kurgu ve macera öğelerini de içinde barındıran sinema epey merak uyandırıcı.

Stentz, Rim of the World sinemasını yaparken son devirlerde çokça izlenen ”Stranger Things” üzere dizilerden etkilendiğinden bahsetti. Netflix sinema için 40 günlük bir üretim programı ve çok düzgün bir bütçe verdi.

Netflix, şuan Apple ve Disney üzere rakiplerinden 139 milyon kayıtlı aboneyle açık orta önde. Lakin Netflix işleri daha da büyütmeye niyetli. Şirketin ileriye dönük planlarında Hollywood’un yapmadığı yahut yapamayacağı sinemaları yapmak var. Bu plan şimdiye kadar uygun işliyor üzere duruyor.

Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Başa dön tuşu