Emancipation filmi için beklenmedik karar

Geçti geçecek bitti bitecek derken yakında 2. yılını devireceğimiz Covid salgını hala dünya gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Korona virüsün darbe vurduğu son grup ise Emancipation için bir ortaya gelen ve başını da Will Smith’in çektiği ünlü set takımı oldu.

Sette çalışan yüzlerce grup ortasında yapılan test çalışmalarında olumlu sonuçların çıkması sonucunda, oyuncu ve tüm gruba çalışmaların 5 gün müddetle durdurulduğu bilgisi verildi. William N. Collage tarafından senaryosu yazılan ve Antoine Fuqua tarafından direktörlüğü üstlenilen sinemanın başrol oyuncusu olan Will Smith, sinemada ABD sınıfsal ayrımının sembol isimlerinden Peter’ın gerçek kıssasını canlandırıyor.

Emancipation sineması için beklenmedik karar

Hayatının büyük kısmını köle olarak geçiren Peter’ın, zorla tutulduğu yerden kaçıp türlü zorlukları atlatarak Birlik Ordusu’na katılmasına bahis alan Emancipation, ırkçılık temalı tansiyon sineması olarak lanse ediliyor. Birinci olarak Georgida’da çekilmesi planlanan sinemanın seti, mahallî idarenin aldığı sıkı kısıtlama kararları yüzünden olayların da gerçekleştiği Louisina’ya taşınmış durumda.

Bakalım her sinemasıyla isminden bahsettiren, her rolüyle izleyiciyi kendisine hayran bırakan Will Smith, tüm dünyanın ortak sıkıntılarının başında gelen “Irkçılık” sorununu izleyiciye nasıl aktaracak. Sinema bölümünü yakından takip edenlerin hatırlayacağı üzere, sinemanın gösterim haklarını satın alabilmek için Warner Bros, MGM, Lionsgate ve Universal üzere şirketler teklifte bulunmuş, lakin sinemanın gösterim haklarını en yüksek teklifi yapan Apple almıştı.

Başa dön tuşu