Netflix’ten Disney+’a Geçiş Yapmayacak 10 Marvel Karakteri

Netflix ile Marvel arasındaki mutabakat sona erdi. Netflix; Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron First üzere Marvel karakterlerinin dizilerini bu yılın başına teker teker iptal etmişti. Dolayısı ile Disney+'ın hizmete başlamasının akabinde Netflix'ye yeni Marvel dizileri göremeyeceğiz.

Marvel karakterlerinin dizileri, Kasım ayından itibaren Disney+’ta gösterilecek. Bu yıl düzenlenen Comic-Con’da Disney, Loki, Scarlet Witch ve Falcon üzere karakterlerin dizilerini yayınlayacağını açıkladı. Bu içeriğimizde ise Disney+ hizmete başladıktan sonra dahi Netflix'te kalmaya devam edecek 10 Marvel karakteri dizisini listeledik.

Claire Temple

Claire Temple(Rosairo Dawson), Marvel-Netflix dizilerine bir güzel geldin ekidir. Claire Temple, birinci sefer 2015 yılında Daredevil’in birinci döneminde Night Nurse olarak kısa bir biçimde göründü. Daredevil’den sonra ise Jessica Jones, Iron First, Luke Cage ve The Defenders’ta görünen karakterlerden biri oldu. 

Colleen Wing 

Colleen Wing(Jessica Henwick), Iron First’te ana karakterlerden biri olmadan evvel Luke Cage’in birinci döneminde yer alıyordu. Yetenekli bir savaşçı olan Colleen Wing, el seçimi için Danny Rand’e yardım etmeden evvel Chinatown’da bir dojo yönetiyordu. 

Wilson Fisk 

Marvel-Netflix dizileri, kökenleri kelam konusu olduğunda, art planlarını ve motivasyonlarını oluşturmak için daha fazla ekran vaktinden yararlananlar için kusursuz bir performans gösterdi. Wilson Fisk, Jessica Jones’un birinci döneminde ve Daredevil’in Matt Murdock için kusursuz bir düşmandı. 

Misty Knight

Misty Knight(Simone Missick), birinci olarak Luke Cage’te görüldü. Detektif, Luke Cage’in yanında The Defenders ve Iron First’te de ağır bir biçimde görüldü. Misty Knight, Bakuto ile uğraşında sağ kolunu kaybetti ve kolu biyonik bir protezle değiştirildi. 

Jeri Hogarth

Jeri Hogarth(Claire-Ann Moss), Jessica Jones’ta canlandırılması, cinsiyet değiştiren karakterlerin görülmesi açısından kıymetli bir gelişmeydi. Jeri Hogart, LGBTİ, acımasız bir avukattı. Hogarth, New York’a döndüğünde Danny Rand’i eski durumuna getirdi ve öteki tetikçilere de yardım etti. Gelecekte Marvel kozmosun dizilerinde, kahraman bir avukat olarak geri gelebilir.

Elektra Natchios 

Elektra Natchios(Elodie Yung), Marvel-Netflix dizilerinde kaoslu bir karakter olarak ortaya çıktı. Elektra karakteri konusunda çizgi romanlara sadık kalındı. Elektra, Matt Murdock’a aşık olmadan evvel Stick tarafından eğitilmiş bir karakter olarak varoldu. Nobu Yoshioka ile karşı karşıya geldiği uğraş ölmesine karşın El tarafından diriltildi. Elektra Natchios, Daredevil’de de göründükten sonra The Defenders’ta öldü. 

Punisher

Punisher, Marvel kozmosunun en kanlı karakterlerinden biri. Frank Castle(Jon Bernthal) tutsak almaz ve New York suçlularına merhamet göstermez. Aslen ABD Deniz Piyadesi olan Frank ailesine dönmek için ayrılmadan evvel Cerberus takımına katıldı. Daha sonrada öldürüldü.

Punisher karakteri karanlık ve şiddetli karakterdir. Disney, Marvel evreninden R dereceli bir karakter çıkarmak istiyorsa, Punisher tam bu kumaştan kesilmiş halde. 

Luke Cage

Luke Cage’i(Mike Colter), birinci kez Jessica Jones’un birinci döneminde gördük. Luke Cage, kendi dizisine devam etmeden evvel Jessica Jones’la çalıştı ve Daredevil ve Iron First’te göründü. Luke Cage’in güçleri görsel olarak çok etkileyici. Luke Cage’in cildi kurşun geçirmez durumda. 

Jessica Jones

Jessica Jones(Krysten Ritter), birinci kez kendisi dizisinde göründü. Jessica Jones, Marvel cihanında yeni bir nefes olarak bulundu. Jones, kusurlu, sempatik, ateşli, viski içen muhteşem güçlü bir karakterdir. The Punisher üzere R dereceli bir sinemada başarılı olabilir.

Daredevil

Daredevil, Marvel-Netflix ittifakının en ünlü eseriydi. Charlie Cox’un canlandırdığı Matt Murdock karakterinin büyük bir hayran kitlesi var. Disney’in Daredevil’i bir noktada Marvel kozmosuna geri döndürmesi doğal görünüyor. Ancak bu nasıl ve ne vakit olur, bilemiyoruz. 

Başa dön tuşu