Obi-Wan Kenobi’nin Disney+ Dizisi Geliyor

Star Wars hayranlarına birinci görmek istedikleri imal hangisi diye sorarsanız size kesin birbirine hiç benzemeyen, sinemalardan ötesini bilmiyorsanız ismini bile duymadığınız tiplemelerden bahsedeceklerdir. Öte yandan imal sayısını 3’e çıkartırsanız herkes Obi-Wan diyecektir.

Disney, Star Wars markasının tenkit ve başarısızlıktan muaf olmadığını güç yoldan öğrendikten sonra daha inançlı sularda hareket etmeye başladı. Hayranların uzun müddettir talep ettiği bir Star Wars üretimi, Disney+ ekranlarında olacak. Obi-Wan Kenobi dizisi çekilecek ve dizide, sinemalarda de tıpkı rolde gördüğümüz Ewan McGregor yer alacak. 

Obi-Wan Kenobi dizisi hakkında bilinen her şey

Obi-Wan Kenobi dizisinde birinci dönem, 6 ila 8 kısım ortasında sürecek. Ewan McGregor role geri dönecek. Daha evvel Mayıs 2018’de bir Obi-Wan sineması söylentileri çıkmış lakin daha sonra temelsiz olduğu belirli olmuştu. 

Ewan McGregor, role geri dönebileceğinin sinyalini geçen yılın Ağustos ayında vermişti. O devirde sinema söylentilerinin temelsiz olduğunu söyleyen oyuncu, âlâ bir öykü yazılması durumunda role geri döneceğini söylemişti. Gregor, anlatılacak öykünün kendisi ile Alec Guinness’in Obi-Wan’ı ortasındaki devri ele alması gerektiğini belirtmişti. 

Obi-Wan Kenobi, Disney+’ın 3. Star Wars projesi

Disney, kendi yayın servisi olan Disney+’ı elindeki markalara ilişkin içeriklerle doldurmayı planlıyor. 12 Kasım’da yayın hayatına başlayacak olan servisin birinci imali, savaşçı ve can sıkıcı bir ırk olan Mandalorian’lardan bir karaktere odaklanacak ve Iron Man sinemalarından tanıdığımız Jon Favreau’nun çekeceği The Mandalorian olacak. Üretimin takımında Pedro Pascal, Gina Carano ve Carl Weathers bulunacak. İkinci seri ise Rogue One’ın devamını anlatacak. Bu üretimde Cassian Andor (Diego Luna) ve K-2SO (Alan Tudyk) rol alacak. Stephen Schiff seriden sorumlu olacak.

Yeni seriyle birlikte Star Wars kozmosuna ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıkacak. 

Disney+ için Star Wars sineması çekilmeyecek

Disney işvereni Bob Iger, günümüzde sinemaların 100 milyon dolardan daha değerliye yapıldığını söylüyor. Gayelerinin bir sinema yapmak yerine televizyona yönelip kısımlık üretimler üretmek olduğunu söyleyen Iger,  açılış haftasında 200 milyon doları bulan sinemaların bir heyecan yarattığını ve marka pahasını artırdığını söyledi. Bu durumu sevdiklerini belirten Iger, sinemaların bir noktada servise de ekleneceğini söyledi. 

Obi-Wan Kenobi serisi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Başa dön tuşu