Örümcek Adam Marvel evreninden ayrılıyor!

Süper kahramanlar kozmosunun en kıymetli karakterlerinden biri olan ve hakları Sony’nin elinde bulunan Spider Man’in geleceği tehlikede. Marvel kozmosunun değerli muhteşem kahramanlarından biri olan ve son birkaç sineması Sony ile Disney iştiraki ile çekilen Örümcek Adam’ın yeni sinemalarının çekimlerinde külfet çıktı. Gelir modelleri konusunda anlaşamayan ortaklar, sinemanın geleceğini tehlikeye soktu.

Örümcek Adam Marvel evreninden ayrılıyor!

Anlaşmazlık, Disney’in gelecekteki Örümcek Adam sinemalarında, ileride 50/50 iştirakle sonuçlanabilecek olan ortak finansman payı almak istemesinden kaynaklandı.

Sony, Marvel Studios’un brüt karın yüzde 5’ine yakın bir oranı aldığı muahede kurallarını devam ettirmeyi teklif etti fakat Disney bu teklifi de reddetti.

Sony Pictures’ın çalışmalarını yürüttüğü, sıradaki iki Örümcek Adam sinemasında, önde gelen yaratıcı üretimci olarak Kevin Feige yer almayacak. Direktör Jon Watts ve yıldız Tom Holland gelecek sinemalar için takımda kalmaya devam edecekler. Fakat aylardır süren uyuşmazlığın bu şanssız sonucu değişmediği sürece Marvel Studios Örümcek Adam sinemalarından elini çekmiş olacak.

Şimdilik muahede olmadığı için Örümcek Adam’ın Marvel evreninden ayrılacağına kesin gözle bakılıyor. Lakin son dakika bir gelişme olabilir ve mutabakat tekrar sağlanırsa Örümcek Adam’ın tekrar bu muhteşem kahraman cihanına geri dönmesi de mümkün olabilir. 

Başa dön tuşu