Oscar Adayı ‘Bağlılık Aslı’nın Vizyon Tarihi Belli Oldu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve sinema alanındaki temsilcilerden oluşan 13 kişilik grup, bu yıl 92'ncisi düzenlenecek olan Oscar Mükafatları için ülkemizin Yabancı Lisanda Milletlerarası Uzun Metraj Sinema kolundaki aday adayı sinemasını “Bağlılık Aslı” olarak belirledi.

Yönetmenliğini ve müellifliğini Semih Kaplanoğlu’nun yaptığı sinema, “Bağlılık Üçlemesi”nin birinci sineması olacak. Manzara direktörü koltuğunda Andread Sinanos’un oturduğu bu yapımın yapımcılığını ise, Kaplan Sinema ve Sinehane ortak olarak yürütecek.

Oscar aday adayı üretim, çağdaş dünyada bir bayan ve anne olmanın düşüncelerini ve bayanların bu durumlarda yakın etrafıyla yaşadığı problemleri kendine has bir lisan ile izleyicilerine aktaracak. Kübra Kip ve Ece Yüksel'in başrollerini paylaştığı sinemanın oyuncu takımında Umur Kurt, Almina Kavcı, Merve Şeyma Güçlü, Jale Arıkan ve Osman Alkaş üzere oyuncular yer alıyor.

Anadolu Ajansı’nın haberine göreyse sinemanın konusu özetle şöyle: “Doğumdan sonra işe başlamak için bebek bakıcısı arayan Aslı, uzun uğraşlardan sonra genç bir bakıcı bulur. Bebek bakıcısı Gülnihal'in de bir bebeği vardır. Gülnihal'in gelişiyle Aslı, kendinden bile gizlediği sırlarıyla yüzleşmeye başlar.”

Türkiye’nin Oscar aday adayı sineması Bağlılık Aslı’nın vizyon tarihi ise 20 Eylül olarak açıklandı.

Başa dön tuşu