Palu Ailesi Korku Filmi Olacak

Ankara Milletlerarası Sinema Şenliği sinemaseverlerle buluştu. Yapılan etkinlikler ve tanıtımlarda en dikkat çeken sinema ise Kız Kardeşler oldu. Sinema, sinemaseverler tarafından çok fazla beğenilince ikinci sefer izletildi. Sinemanın direktörü Emin Alper, gösterimin akabinde seyircilerin sorularını yanıtladı ve kimi açıklamalarda buludu.

Gelen soruları yanıtlayan Alper, Kız Kardeşler sinemasının birtakım eleştirmenler tarafından sinemanın dalga maksatlı yapıldığı yorumlarına katılmadığını belirterek, yalnızca daha farklı bir sinema olduğunu söz etti. Sinemanın konusunun kendisiyle bir alakasının olup olmadığı sorusuna ise Berlin'de büyüdüğünü belirterek küçüklüğünün beslemelerle geçtiğini söz etti. 

Seyircilerden gelen kaygı sineması teklifini ise Emin Alper “Bir projem var. Palu ailesini endişe sineması yapacağım.” formunda açıkladı. Müge Anlı ile Tatlı Sert isimli programda karşımıza çıkan Palu ailesi, bilindiği üzere 2008 yılında kızlarının kaybolmasının akabinde torunlarının da kaybolması sonucunda programa başvurmuşlardı. Yaşanan gelişmeler sonucunda Palu ailesi Türkiye'nin gündemine oturmuştu ve uzunca bir müddet de gündemi meşgul etmişlerdi. RTÜK tarafından getirilen yayın yasağı ile gündemin dışında kalan Palu ailesi, Emin Alper'in dehşet sineması hususuyla tekrar gündeme gelmiş oldu.

Emin Alper bu sineması yapar mı orasını vakit gösterecek fakat Türkiye'nin gündemine oturan Palu ailesinin sineması yapıldığı taktirde kapalı gişe bile olabilir.

Başa dön tuşu