Peaky Blinders 5. Sezon Yayın Tarihi

Ülkemizde de kendisine kemik bir hayran kitlesi edinen İngiliz devir dizisi Peaky Blinders, beşinci dönemiyle birlikte geri dönüyor. Netflix, tanınan dizinin beşinci döneminin yayın tarihini de açıkladı: 4 Ekim. Natürel burada dizinin beşinci döneminin 25 Ağustos’ta BBC One’da Ekim ayında Netflix’te olacağını da hatırlatmakta yarar var.

Dördüncü dönemde Tommy Shelby, İtalyan mafyasını devirmeyi başarmış ve parlamento üyesi olabilmek için seçimlere katılmıştı. Alışılmış birdenbire gerçekleşen Büyük Buhran, ABD ile birlikte İngiltere’yi de finansal bir kaosun içerisine çekecek. Burada Tommy ve Shelby çetesinin çözmesi gereken sorun ise o kadar kolay değil. Hata dünyasının gölgesindeyken Tommy’nin Büyük Buhran'a karşı da tedbir alması gerekiyor.

Yeni dönem, yeni oyuncular:

Dizinin hayranları için heyecan verici bir başka gelişme ise beşinci dönemde takıma katılacak olan yeni oyuncular. Bu isimlerden birincisi, daha evvel Hunger Games’te Finnick Odair karakterine can vermiş olan Sam Claflin. Takıma katılacak olan ikinci büyük isim ise The Witch’te, Split’te ve Glass’ta yer almış ayrıyeten New Mutants takımında da yer alan Anya Taylor-Joy. Bu oyunculara eşlik edecek olan öbür oyuncular ise Brian Gleeson (Hellboy), Kate Dickie (Game of Thrones) ve Emmet J. Scanlan (Krypton).

Sizin dizinin yeni döneminden beklentileriniz neler? Fikirlerinizi ve fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu