Yeni Star War sinemaları duyuruldu!

20th Century Fox’u satın almasının akabinde vizyon takviminde kıymetli değişiklikler yapması beklenen Disney, önümüzdeki yıllarda sinemaseverlerle buluşacak yeni sinemalarının vizyon tarihlerini açıkladı.

Yeni Star War sinemaları duyuruldu!

Fox muahedesi ile birlikte James Cameron imzalı Avatar serisinin haklarını da satın alan stüdyo, uzun müddettir hazırlık evresinde olan devam sinemalarını bir kere daha erteledi. Birinci olarak 2014 yılında vizyona girmesi planlanan Avatar 2, daha evvel tekraren ertelenmiş ve son yapılan açıklamada 2020’de vizyona gireceği duyurulmuştu.

Ancak Disney uzun müddettir beklenen sinemanın vizyon tarihini bir yıl daha erteledi. Avatar 2‘nun yeni vizyon tarihi 17 Aralık 2021 olarak açıklandı. Tıpkı anda çekilen Avatar 3 ise 22 Aralık 2023‘te sinemaseverler ile buluşacak. Devam sinemalarının gişede istenen başarıyı yakalaması hâlinde serinin 4. ve 5. sinemaları de çekilecek ve bu sinemalar de 2025 ve 2027’de vizyona girecek.

Bu yıl vizyona girecek Star Wars: The Rise of Skywalker’dan sonra Star Wars filmlerine bir mühlet orta verme kararı alan Disney, şimdi ayrıntıları açıklanmayan yeni bir Star Wars üçlemesinin vizyon tarihlerini açıkladı. Yeni üçlemenin birinci sineması 12 Aralık 2022’de, 2. sineması 20 Aralık 2024’te, 3. sineması ise 18 Aralık 2026’da izleyicilerle buluşacak.

Disney-Fox muahedesinin akabinde akıbeti belgisiz bir hâl alan The New Mutants geç de olsa vizyona girecek. Birinci olarak 13 Nisan 2018’de vizyona girmesi planlanan fakat gösterime girmesine kısa bir mühlet kala 20th Century Fox tarafından alınan sürpriz kararla ertelenen The New Mutants, 3 Nisan 2020‘de, yani özgün vizyon tarihinden neredeyse iki yıl sonra vizyona girecek.

Başa dön tuşu