Quentin Tarantino, 10. Filmini Çekmeden Emekli Olabilir

Yazar ve direktör Quantin Tarantino, yıllardır sinema sanayisini “10. filmimi çektiğimde emekli olacağım” biçiminde tehdit ediyor. Daldaki neredeyse 30 yıllık emeği bulunan Tarantino’nun 9. sineması Evvel Upon a Time in Hollywood’un vizyona girmesine az bir müddet kaldı lakin sinemanın getireceği başarılara karşın Tarantino, bu sinemanın akabinde erken emekliliğe ayrılmayı düşünüyor.

Konu hakkında açıklama yapanTarantino, “Sanırım dram sinemalarında yolun sonuna geldim. Kendimi sinema kitapları ve tiyatro yapıtları yazarken görüyorum, hâlâ üretken olacağım. Yalnızca artık gereğince sinema yaptığımı düşünüyorum. Bu sinema çok uygun olursa, onuncu sinemamı yapmayabilirim. Hatta artık de durabilirim! Tahminen ileride de durabilirim, göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Filmin oyuncularından Brad Pitt de Tarantino’nun geleceği hakkında niyetlerini paylaştı: “Hayır bence blöf yapmıyor. Bence o bu mevzuda çok önemli. Ben de ona bu mevzuda açıkça yakındım lakin direktörlerin muhakkak bir müddetten sonra oyundan düştükleri hissine kapılmaları doğaldır. Yeniden de onun öteki planları var ve ona uzun bir müddet veda etmeyeceğiz üzere görünüyor.”

Once Upon a Time in Hollywood, Quentin Tarantino tarafından yazılıp yönetilen son sinema olsun ya da olmasın bu, onun son Hollywood projesi olmayacak. Kendisi R puanlı bir Star Trek sinemasıyla daha ilişkilendirilmişti. Ayrıyeten Tarantino, 2016’da verdiği bir röportajda ‘1930’larda geçen bir gangster filmi’ fikri olduğunu da söylemişti. Buna artı olarak bir de sahiden korkutucu olan bir kaygı sineması fikri olduğunu da eklemişti.

Başa dön tuşu