Lashana Lynch, İlk Siyahi ve Kadın James Bond Olacak

Yeni James Bond sineması hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor. Sinemanın ismi bile şu anda kapalı tutuluyor ve Bond 25 olarak isimlendiriliyor. Bu sinema, ikonik seri için tarihi bir yapıt olabilir. 

Lashana Lynch, yeni sinemada James Bond rolünü alacak. Captain Marvel sinemasında Maria Rambeau olarak izlediğimiz aktris, Daniel Craig’den sonra 007 unvanını taşıyacak. İkonik karakter böylelikle birinci kere bir bayan tarafından canlandırılmış olacak. Lynch ayrıyeten beyaz olmayan birinci Bond olmuş olacak. 

Yeni sinemada James Bond yeniden Bond olarak kalacak. 007 kod isimli özel ajanlık unvanı ise el değiştirecek. Mevzuyla ilgili olarak paylaşılan ayrıntılar ortasında ikilinin ortalarında -en azından sinemanın başlarında- bir çekim yaşanmayacağı bilgisi de yer alıyor. Sinemanın senaryosunu kaleme alan Phoebe Waller-Bridge, daha feminist bir stille yazdığı senaryoda Bond kızlarını da 'Bond Kadınları' olarak değiştirdi. 

Filmin, geçmişte çekilmiş olan Bond sinemalarına bir hürmet duruşu niteliği de taşıyacağı ve o sinemalara ufak göndermelerde bulunacağı belirtildi. 

Bond karakterinin geleceği uzun müddettir tartışma konusuydu. Markanın prodüktörü olan Barbara Broccoli, Bond’un erkek bir karakter olduğunu ve erkek kalması gerektiğini söylemişti. Bond’u bayan yapmaktansa daha fazla karakter üretip kıssayı onlara uydurmaya karar verilmesi gerektiğini belirten yapımcının açıklamaları, bu kararın münasebeti olabilir. 

Siz yeni James Bond sinemasından ne bekliyorsunuz?

Başa dön tuşu