Sonic Filmi Muhtemelen Bir Kez Daha Ertelenecek

Normal kaideler altında 8 Kasım 2019’da gösterime girmesi gereken Sonic, the Hedgehog, birinci fragmanının aldığı sert yansıların akabinde ertelenmişti. Sinemanın direktörü Jeff Fowler, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada başrol karakterinin yine tasarlanacağını açıklamıştı. 

İlk olarak Sonic sineması, 14 Şubat 2020’a kadar ertelenmişti. Görünüşe nazaran sinema, bu tarihe de yetişmeyecek.

Sonic The Hedgehog resmi Twitter hesabında yer alan açıklamada, sinemanın 2020 Mart’ında sinemalarda olacağı belirtiliyor. 

Resmi olarak bir açıklama yapılmamış olması bu noktada insanların başının karışmasına neden oluyor. Bu durumun iki olası sebebi olabilir. Bunlardan birincisi, hakikaten de toplumsal medya grubunun bir yanlışlık yapmış olması ihtimali. Öbür alternatif ise stüdyonun ikinci kez erteleme duyurusu yaparak başarısız görünmemesi için toplumsal medya takımının kendini ateşe atması olarak gözüküyor. 

Yapımın çıkış tarihinin tekrar gecikmiş olması çok da şaşırtan olmaz. Haliyle artık karakteri daha düzgün noktaya getirmek isteyen SEGA ve Paramount, kendilerine biraz daha alan yaratmak istemiş olabilirler. 

Son alternatif de, yapımcıların sevgililer günü devrinde gereğince salon yahut seyirci bulamamaktan kaçınmış olması olabilir. 

Yeni Sonic dizaynının nasıl olacağına dair bir manzara paylaşılmamış olsa da, sinemanın imalcisi Tim Miller yeni tasarımı gördüğünü ve mutlaka seyircilerin mutlu kalacağını söylüyor. 

Paramount’un mevzuya açıklık getirmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu