Sonic The Hedgehog neden ertelendi?

Jeff Fowler’ın direktör koltuğuna oturduğu Sonic The Hedgehog’un ertelendiği resmi olarak duyuruldu. Bilindiği üzere Kirpi Sonic’in dizaynları, görüntü oyununun hayranları tarafından sevilmemişti.

Sonic The Hedgehog neden ertelendi?

Bunu dikkate alan direktör, Sonic’i tekrar tasarlatma kararı almıştı. Sinemanın revize edilebilmesi için daha fazla mühlete gereksinimleri olduğu belirtildi.

Jim Carrey ve James Marsden’ın başrolünde yer aldığı, Sonic The Hedgehod’un vizyon tarihi 8 Kasım 2019 olarak belirlenmişti. Lakin Sonic’in dalga konusu olması üzerine sinemanın direktörü Jeff Fowler sinemanın revize edilmesine karar vermişti. Bunun üzerine Sonic’in dizaynlarının değiştirilmesi için birkaç ay daha sinemanın üzerinde çalışılması gerektiği belirtildi.

Bu nedenle sinemanın tarihi 14 Şubat 2020 olarak belirlendi. Bilindiği üzere Sonic’in dizaynının dişlere sahip olması, gözlerinin küçük olması, bacaklarının fazla uzun ve kaslı olması toplumsal medya üzerinden dalga konusu haline gelmişti. Yine yapılacak tasarım ile Sonic, çizgi sinema ve görüntü oyunundaki haline yaklaştırılacak.

Sonic The Hedgehog’un konusu ise şöyle: Film, peşine düşen yetkililerden kurtulup, şeytani hekimin elinde bulunan yüzükleri geri almaya çalışan Sonic’in kıssasını husus ediyor. Hükümet, insan biçiminde bir kirpi olan Sonic’i yakalamak için peşine düşer. Devlet vazifelileri her yerde Sonic’i aramaya başlar.

Sonic ise bu sırada şeytani Dr Eggman’ın ele geçirdiği yüzükleri geri almaya çalışmaktadır. Küçük bir kasaba olan Green Hills’in şerifi Tom Wachowski, Sonic’in peşine düşen hükümet yetkililerinden kaçmayı başarıp, hekimden yüzükleri geri alabilmesi için yardım etmeye karar verir. Lakin bu sandığı kadar kolay olmayacaktır. 

Kirpi Sonic’in seslendirmesini Ben Schwartz üstleniyor. Sinemanın yapımcılığını Deadpool sinemalarının direktör koltuğunda bulunan Tim Miller üstleniyor. Sinemanın senaryosunu ise Patrick Casey, Josh Miller, Oren Uziel gibi isimler kaleme aldı.

Sonic The Hedgehog’un yeni vizyon tarihi olarak belirlediği tarih olan sevgililer gününde, bilindiği üzere Kingsman serisinin üçüncü filmi Kingsman: The Great Game ile Lakeith Stanfield’li The Photograph de izleyicileriyle buluşacak.

Bu sinemalara bakıldığı vakit Sonic The Hedgehog için belirlenen yeni vizyon tarihinin son derece uygun olduğu görülüyor. Sinemanın yeni vizyon tarihi şimdi ülkemizde belirlenmedi.

Başa dön tuşu