Sonic The Hedgehog tasarımı değiştirilecek!

Sonic The Hedgehog’un mavi kahramanının tasarımı üzerinde tekrar çalışılmaya başlanacağı resmi olarak duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde fragmanı yayınlanan Sonic The Hedgehog live-action sinemada kullanılan Sonic tasarımı birden fazla kişi tarafından beğenilmemişti.

Sonic The Hedgehog tasarımı değiştirilecek!

Sonic’in dalga konusu olan dişlerinden başlayarak, fazla uzun olması, gözlerinin fazla küçük olması üzere Sonic görüntü oyunundaki karakterle birbirini tutmayan birçok öge sinemada bulunuyordu. Sinemanın yönetmeni Jeff Fowler, görüntü oyunu hayranlarının ve izleyicilerin tenkitlerini dikkate alacağını belirten bir paylaşımda bulundu.

Bu paylaşımda Fowler, sinemaseverlerin takviyesi ve tenkitleri için teşekkürlerini sundu. Dizaynla ilgili kimsenin memnun olmadığını gördüğünü tabir eden Fowler, Paramount ve Sega’in Sonic The Hedgehog’u en güzel haline getirmeye çalışacaklarını belirtti.

Jim Carrey ve James Marsden’ın başrolünde bulunduğu Sonic The Hedgehog, sineması 1990’lı yıllardaki Kirpi Sonic görüntü oyunundan uyarlandı. Live-action bir sinema olarak tasarlanan Sonic The Hedgehog’un konusu ise şöyle:  Film, peşine düşen yetkililerden kurtulup, şeytani hekimin elinde bulunan yüzükleri geri almaya çalışan Sonic’in kıssasını mevzu ediyor. 

Hükümet, insan biçiminde bir kirpi olan Sonic’i yakalamak için peşine düşer. Devlet vazifelileri her yerde Sonic’i aramaya başlar. Sonic ise bu sırada şeytani Dr Eggman’ın ele geçirdiği yüzükleri geri almaya çalışmaktadır. Küçük bir kasaba olan Green Hills’in şerifi Tom Wachowski, Sonic’in peşine düşen hükümet yetkililerinden kaçmayı başarıp, tabipten yüzükleri geri alabilmesi için yardım etmeye karar verir. Lakin bu sandığı kadar kolay olmayacaktır. 

Filmde Kirpi Sonic’in seslendirmesini Ben Schwartz üstleniyor. Sinemanın direktör koltuğuna kısa animasyon sineması Gopher Broke ile Oscar adaylığı alan Jeff Fowler geçerken Sonic The Hedgehog’un yapımcılığını Deadpool sinemalarının direktör koltuğunda bulunan Tim Miller üstleniyor.

Filmin senaryosunu ise Patrick Casey, Josh Miller, Oren Uziel gibi isimler kaleme aldı. Paramount Pictures bünyesindeki Sonic The Hedgehog sinemalardaki izleyicileriyle buluşmak için son hazırlıklarını bitirmek üzere bulunuyor. Sonic The Hedgehog’un ülkemizdeki izleyicileriyle 8 Kasım 2019 tarihinde buluşması bekleniyor.

Başa dön tuşu