Tüm vakitlerin en güzel Marvel dizileri

Erhan Doğru

Aksiyon dolu en yeterli Marvel dizilerini, IMDB puanlarını da dikkate alarak sizler için derledik.

İşte tüm vakitlerin en güzel Marvel dizileri;

Iron Fist (2017) IMDb: 6.7

Gücünü nerede ve ne vakit kullanması gerektiğini konusunda profesyonel olan Iron Fist, dövüş sanatları konusunda uzmandır. Gücünü bir ejderhadan aldığı darbeyle kazanmıştır. Netflix’in Marvel imzalı kardeş dizilerinden dördüncüsü de, Iron Fist karakterini merkeze alacak.

Agents of S.H.I.E.L.D. (2013) IMDb: 7,5

Marvel dizileri ortasında şimdiye kadar en uzun müddet yayında kalan ve epey başarılı bir üretim olan Agents of Shield ABC kanalı için çekilen bir casus dizisidir. Marvel Sinematik Kozmosu içerisinde sinemalarla kontaklı ve iç içe bir üretimdir. Marvel sinemaları ile Marvel dizilerinin birebir mevzuyu içerdiği seçkin üretimlerdir. Şayet Marvel cihanında dizilerin izlenmesi sırasını merak ediyorsanız bu üretimi katiyen dönem içerisinde farklılıklar gösterse de katiyen 2 sıraya koymalısınız. Marvel sinemaları ile direkt olarak irtibatlı olan Agent Carter’dan sonra izlenmesi gereken bir dizidir.

Luke Cage (2016) IMDb: 7,1

Hapishanede geçirdiği günlerde üzerinde uygulanan deneyler sonucu Luke Cage; her türlü darbeye ve sıcaklığa karşı güçlü bir deri, düzgünleşme yeteneği ile muhteşem insan gücüne sahip bir karakterdir. Daredevil’ın bir diğer kardeşi dizisi olacak Luke Cage, Netflix kanalında ekranlara gelecek. 

Başa dön tuşu