Sony, Spider-Man’in Üçüncü Filmi İçin Kolları Sıvadı

Marvel’ın tahminen de en favori üstün kahramanı Spider-Man hakkında çıkan yeni haberler hafta boyunca hayranlarını üzdü. Sony ve Disney ortasında üretimci hakları nedeniyle çıkan tartışmadan Spider-Man ziyanlı çıkmıştı ve artık kahramanın Marvel Sinematik Evreni’nde olmayacağı belirtilmişti.

Daha evvelki haberlerimizde Spider-Man için iki yeni sinemanın çıkacağını ve sinemanın direktörünün yine Jon Watts, başrolünün de Tom Holland olmasının düşünüldüğünü söylemiştik. Yeni çıkan birtakım haberlere nazaran üçüncü sinema şu anda hazırlanma kademesinde, lakin söylediğimiz isimlerin birinde değişiklik var.

Yeni çıkan birtakım haberlere nazaran Spider-Man’in üçüncü sinemasının senaryosu şuan yazılıyor. Habere nazaran, üçüncü sinemada Tom Holland’ın misyon alması düşünülürken birinci iki sinemanın direktör koltuğunda oturan Jon Watts yeni sinemada vazife almayabilir.

Jon Watts’ın kontratı sadece iki sineması kapsıyordu. Münasebetiyle Marvel ve Sony’nin arbedeli olması sinemaların direktörünü de güç duruma sokmuş üzere duruyor. İki şirket de Jon Watts’a gelecek sinemalarında misyon vermek için birbiriyle yarışıyor.

Bu ortada, Spider-Man’in MCU’dan ayrılması sinemanın gidişatını nasıl etkileyecek iddia edemiyoruz. Spider-Man, artık MCU’nun bir kesimi olmadığından gelecek sinemalarında daha evvelki sinemalarda sıkca gördüğümüz Iron Man’in Happy Hogan’ı üzere karakterleri kullanamayacak. Tıpkı vakitte Spider-Man Far From Home’da büyük rol alan Nick Fury karakteri de gelecek sinemaların bir kesimi olmayacak.

Gelecek sinemalara olan inancımızı güçlendirecek etmenler de yok değil. Sony, Marvel Sinematik Evreni’nin muvaffakiyetinden hisse almış durumda. Şirketin çıkardığı Venom ve Spider-Man: Into the Spider-Verse sinemaları hayranlar tarafından sevilmişti. Tekrar de umuyoruz ki Spider-Man’in önü kesilmez ve çok sevdiğimiz kahramanı izlemeye devam edebiliriz.

Başa dön tuşu