Star Wars: The Rise of Skywalker’dan Dark Rey Görüntüsü

Star Wars kozmosuna aşina olan herkes, kırmızı ışın kılıcının ne manaya geldiğini bilir. Star Wars’ın makus olarak kabul edilen Karanlık Taraf’ı bu kılıçları kullanır. Eski kıssalarda bunun nedeni olarak kılıç kristallerinin bulunduğu gezegenin Sith denetiminde olmaması, karanlık taraftaki güç kullanıcılarının sentetik kristal kullandığı söyleniyordu. Öbür bir görüş ise sithlerin kristali kanatıp kırmızı rengi elde ettiği tarafında.

Gerçekte ise güzel ve makûs taraf farkını en net anlatma yolu olarak siyah giyen adamlara kırmızı kılıç vermek gözüktüğü için bu türlü bir tercih kelam konusu. Disney’in D23 etkinliğinde de yayınlanan Star Wars tanıtımına Rey ve O’nun kırmızı çift taraflı ışın kılıcı damga vurdu. Rey, bu sahnede siyah bir kostüm de giyiyor.

Peki ortadan geçen müddette ne oldu? Rey nitekim karanlık tarafa döndü mü? Finn geri dönecek mi? Yükselen Skywalker, Skywalker’ların hangisi? Bu soruların karşılığını bu yılın sonunda göreceğiz. 

Kısa tanıtım görüntüsü, kuşaklar uzunluğu anlatılan öykünün, bilhassa de Skywalker ailesinin öyküsünün sona geldiğini gösteriyor üzere. Bir açıdan bakınca bu da mantıklı. Disney bu markayı yeni eserler üretmek, yeni kıssalar anlatmak ve yeni eserler satmak için kullanacak. 

Etkinlikte Rey’i oynayan Daisy Ridley de kelam aldı. Genç aktrist, yaptığı açıklamada bu durumun epey insani olduğunu söylerken seyahatinin nasıl sona ereceği konusunda bilgi vermekten kaçındı.

Filmle ilgili bir de poster paylaşıldı. Palpatine tarafından doruktan izlenen bir dövüşte Rey ile Kylo Ren dövüşürken görülüyor. Bu da Skywalker öyküsünü bir çeşit döngüyle tamamlamış oluyor.

Rise of Skywalker’da direktörlüğü JJ Abrams yapacak. Sinemada  Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Billie Lourd, Naomi Ackie, Richard E. Grant, Keri Russell, Mark Hamill, Anthony Daniels, Billy Dee Williams ve Carrie Fisher yer alacak.

Başa dön tuşu