Stranger Things’in 4. Sezonda Final Yapacağı İddia Edildi

Netflix’in yepyeni sinema içerikleri genel olarak çok başarılı bulunmuyor. Yayın platformunun dizileri ortasında ise başarılı örnekler var. Stranger Things, hem izlenme sayısı hem de eleştirmen yorumları açısından Netflix’in en başarılı üretimleri ortasında yer alıyor.

Stranger Things, yapı olarak bir noktada bitmesi gereken bir dizi. Drama içeren ve belirli bir mevzuyu takip eden diziler bir noktada sona ermek zorunda kalıyor. Aslında dizinin oyuncu ve üretimci takımı da çok fazla bir müddetlerinin kalmadığını söylüyor. WGTC’ye nazaran gelecek dönem dizinin final dönemi olacak.

Netflix, Stranger Things'in 5 dönem sürmesini planlamıştı

WGTC’de yer alan habere nazaran dizinin birinci başındaki fikir beş dönemlik bir imale imza atmaktı. Bu fikirden vazgeçilme sebebi ise dizinin temelini oluşturan “çocuklar berbatlığa karşı” temasının “genç yetişkinler berbatlığa karşı” temasına dönmesini engellemek. 

Bir sonraki dönem dizinin final dönemi olduğunda Netflix, bunun son dönem olduğunu belirtecek mi yoksa dönem başladığında mı öğreneceğimiz bilinmiyor. Üretimin yıldızlarından David Harbour, başka meşhur bilim kurgu serileri üzere Stranger Things’in de doğal bir sona ulaşan, dolu bir kıssası olacağını söyledi. 

Stranger Things’in birinci üç dönemi şu anda Netflix ekranlarında yayınlanıyor.

Başa dön tuşu