Kevin Feige’den Iron Heart Hakkında Açıklamalar

Bu hafta sonu vizyona girecek olan Spider-Man: Far From Home ile birlikte Marvel Sinematik Evreni'nde (MCU) bir devir kapanmış olacak. Artık kimi kahramanların sahneden çekilmesiyle birlikte yeni karakterlerin sahneye çıkması gerekiyor. Siskel Sinema Merkezi’nde yapılan bir açılışa katılan Robert Downey Jr da Iron Heart karakterinin MCU’da olması gerektiğini söylemişti. 

Ironheart yani Riri Williams, dahi düzeyinde zekaya sahip, ortadan kaybolan Tony Stark’ın yapay zeka versiyonundan yardım alarak kahramanlık yapan, zeki ve öyküleri epey başarılı giden bir karakter. Hem hayranlar hem de Marvel sinemalarında rol alan aktörlerin MCU’ya dahil olmasını istediği Williams’ın geleceği hakkında Kevin Feige de açıklamalarda bulundu.

RDJ’nin yaptığı yorumları gördüğünü belirten Feige, Iron Heart’ün havalı bir karakter olduğunu, yeni çoklu cihan fikrinin bu çeşit pek çok kahramanı öykülere bağlamak için fırsat yaratacağını söylüyor. Şimdiye kadar çekilen sinemalarda, yeni karakterlerin kainata dahil edilmesinin bir itici güç olduğunu belirten Feige, önümüzdeki 10 yılda 20 yeni sinema yapmanın kusursuz olacağını söylüyor. Tek seferde yalnızca bir adıma odaklandırklarını belirten Marvel Studios işvereni, yaptıkları işte yeni karakterlerin kıymetini de kabul ediyor. 

Yine de bu ihtimalin yakın vakitte gerçekleşmesi çok da mümkün değil. Öteki taraftan, gelecek Marvel sinemalarının vakit çizelgesini bilmiyoruz. Gelecekten gelen bir Morgan Stark’ı Iron Heart olarak görebilir miyiz? Tahminen. 

Şu anda Avengers: Endgame sinemalarda yer alıyor. Spider-Man: Far From Home da 5 Temmuz’da vizyona girecek.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu