Stranger Things’in Son Bölümündeki Çok Konuşulacak Detay

Son yılların en tanınan dizi ve sinema platformu olmayı başaran Netflix, “Original” olarak isimlendirilen dizileriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Birinci sefer 2016 yılında yayınlanan ve çok önemli bir hayran kitlesine sahip olan Stranger Things'in üçüncü dönemi, geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Yayınlanan üçüncü dönem, dizinin hayranları tarafından çoktan bitirildi fakat akıllarda çok sayıda soru işareti kaldı.

Diziyle ilgili olarak toplumsal haber sitesi Reddit üzerinde bir ayrıntı gösterildi. Bu ayrıntı, dizinin geleceğiyle ilgili olarak bir ipucu veriyor olabilir.

  • Not: Haberin ilerleyen kısımları spoiler içermektedir. Diziyi izlemek isteyen lakin şimdi izlememiş olanlar için haberin bundan sonraki kısmının okunması tavsiye edilmez.

Stranger Things'in üçüncü döneminin son kısmında, dizinin en çok sevilen karakterlerinden olan Jim Hopper, Will'in annesi Joyce Byers ve Murray Bauman ile Rusların merkezine giriyorlar. Lakin dönemin başından beri Hopper'la arbedeleriyle kendinden nefret ettiren Rus casusu, bir sefer daha Hopper'ı yakalıyor ve dövüşmeye başlıyorlar. Dakikalar 49'u gösterdiği vakit ise Hopper, casusu platformdan atıyor. Dustin'in telsizden yaptığı ikazları duyan Joyce Byers, Hopper platformun üzerindeyken anahtarları çeviriyor ve platformu yok ediyor. Dizinin o anlarında ise herkes, Hopper'ın öldüğünü düşünüyor. Fakat dizinin son kısmını 49. dakikadan tekrar izlerseniz şöyle bir sahneyle karşılaşacaksınız;

Dizinin bu saniyelerinde Hopper'ın kaçmasını sağlayacak bir merdivenin olduğu görülebiliyor. Bu ince ayrıntı, dizinin sevilen karakterinin ölmediğini düşündürüyor. 

Üstelik Hopper'ın ölmediğini düşündüren tek kısım bu sahne değil. Dizinin bitiş kısmında isimler birer birer sıralanırken bir anda Rusya'dan bir sahne ortaya çıkıyor. Bu sahnede Rus askerlerini bir yerleşkede görmek mümkün. Hücrelerin ortasından geçen Rus askerleri bir kurbanı alıyorlar. Bir Rus askeri kapıyı açacakken başka asker, “Hayır, Amerikalıyı değil.” diyor. Bu da “Kim bu Amerikalı?” sorusunu sorduruyor. Bu konuşma, Hopper'ın ölmediğini düşündüren ikinci durum.

Peki sizin niyetleriniz nelerdir? Sizce Jim Hopper öldü mü? Fikirleriniz bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu