Netflix, 13 Reasons Why’ı Sonlandırıyor

Netflix, sabah saatlerinde 13 Reasons Why’ın 3. döneminin 23 Ağustos’ta yayında olacağını duyurdu. Bundan kısa bir müddet sonra ise dizinin 4.  döneminde onay aldığı lakin o dönemin final dönemi olacağı bilgisi geldi. Dizinin 4. dönemi şu anda esasen imal kademesinde lakin bir çıkış tarihi ve kısım sayısı bilgisi şimdi verilmedi. Verilen bilgilere nazaran 4. dönem, çekirdek takımın liseden mezuniyetini mevzu alacak.

Bu ortada 13 Reasons Why, intihar ettikten sonra gerisinde ses kayıtları bırakarak intiharı üzerinde tesiri olan insanları anlatan genç bir kızın hikayesini bahis alıyor. Bu yazın başlarında 1. dönem sonunda Hannah’nın intihar ediş halini görsel olarak tasvir eden sahne, Netflix tarafından kaldırılmıştı. Merak ediyorsanız aşağıdan üçüncü dönemin konusunu okuyabilirsiniz.

Jessica, Alex, Justin ve Zach karakterleri, Tyler’ın Spring Fling sırasında akıl almaz bir harekette bulunmalarını engellemesinden 8 ay sonra, Tyler’ın toparlanmasına yardım ederler. Bu sırada yaptıkları örtbasın yükünü omuzlamak için yollar bulurlar. Daha sonra yıllık mezuniyet merasiminde bir futbolcu ortadan kaybolur ve Clay, kendisini polis nezaretinde bulur. İçinde bulunduğu soruşturma, herkesin en derin sırlarını ifşa etme tehlikesine sahiptir ve bu işin içinden çıkmak için dışardan biri yardımcı olur.

13 Reasons Why’ın üçüncü döneminde işler uygunca kızışacak üzere duruyor. Görünen o ki en âlâ niyetli aksiyonların bile sonuçları, bir hayatı sonsuza dek değiştirme potansiyeline sahip olacak. Üstte da belirttiğimiz üzere 13 Reasons Why’ın üçüncü dönemi 23 Ağustos 2019’da yayınlanacak.

Başa dön tuşu