Tarantino’nun Star Trek’inin +18 Olacağı Resmen Onaylandı

Geçtiğimiz yıllarda Quentin Tarantino’nun bir Star Trek sineması yapma planları gündeme bomba üzere düşmüştü. Bu haber, Tarantino’nun imzası haline gelen kan ve küfürlü lisan kullanımı tartışmalarını da beraberinde getirirken sinemanın yalnızca yetişkin izleyiciler için uygun olup olmayacağı tartışmalarına sebep olmuştu. Tüm bunların Star Trek’in karakteristiğiyle pek uyumlu olmadığı ise söylenebilir.

Empire Magazine’e konuşan ünlü direktör, bu tartışmalara nokta koyarak kendisinin bir Star Trek sineması yapması halinde bunun R-rated (sadece yetişkinler için uygun) olacağını söyledi.

Geçmiş Star Trek sinemalarında rol alan Karl Urban, Tarantino’nun neden yetişkinler için bir Star Trek sineması yapmak istediğini sorguladı. Urban, “Tamamen müstehcenlikle dolu olacağı konusunda kuşkunuz olmasın. Şayet ki ebeveyn denetiminde (PG) izlenebilecek bir sinema olmazsa, daha evvel birçok sefer gördüğümüz üzere birisi uzayda işleri batırırsa bağırsaklarının deşildiğini görebiliriz. DeForest Kelly’nin yaptığı işleri bu yüzden seviyordum. Uzaydaki endişeyi yakalayabiliyordu. Gözlerindeki vahşet çocukken beni etkilerdi” dedi.

Spock’ı canlandıran Zachary Quinto ise Tarantino’nun sinemasının +18 olması gerektiğini söyledi. Quinto “Detayları bekliyoruz. Tarantino’yla çalışacağımız için ve onun bu kainatta bizimle yapabileceklerini görmek için çok heyecanlıyım. Yetişkinler için bir Star Trek olacak. Bu, sinemalar ortasındaki bir birinciyken epey heyecanlıyım. Yıllardır onun hayranıydım ve onun özgünlüğünden ilham alıyordum. Bu özgünlüğü alın ve inanılmaz ideolojiler, renkli karakterlerle dolu olan bir dünya ile karıştırın. Sonuç epey heyecan verici oluyor” tabirlerini kullandı.

Başa dön tuşu