The Walking Dead’de Neden Az Sayıda Karakter Öldü?

İlk sefer 2010 yılında tanıştığımız ve 11 yıllık yayın hayatı boyunca dizi tarihine damgasını vurmayı başaran The Walking Dead dizisi ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Dizinin yapımcısı Angela Kang, Insider’a verdiği röportajda dikkat çeken bir açıklama yaptı.

The Walking Dead, en kolay anlatımıyla bir zombi dizisiydi. Fakat 11 dönem boyunca ölen karakterlerin sayısı, pek de fazla değildi. İşte Angela Kang da olarak bu hususa parmak bastı. Dizi sorumlusu, neden bu türlü bir durum yaşandığını açıkladı.

The Walking Dead’deki vefatlar neden azdı? [SPOİLER İÇERİR!]

Sadece dizide değil dizinin uyarlandığı çizgi romanda da pek çok karakterin hayatta kaldığını söyleyen Angela Kang, “Dizi, katliamlar ve ölümlerle tanınıyor lakin ana malzemeye bakarsanız kıssa aslında ilerliyor. Öbür türlü devamlılığı olan bir şeyi nasıl yaratırsınız?” formunda konuştu. Çizgi romanda ana karakterlerin öldürülmesine karşın kendilerinin bu türlü bir şey yapmadığını anlatan Kang, “Ana karakterleri çizgi romandaki üzere öldüremeyiz. Bu karakterlerin kıssaları spinoff’larda devam edecek.” tabirlerini kullandı. Bu spinoff’larla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen takipçilerimiz, aşağıdaki haberimize göz atabilir.

Bununla birlikte; The Walking Dead’in sonunun çizgi roman ile aynı olmadığını da belirtelim. Birkaç ay evvel yapılan açıklamalara göre çizgi roman, yeni kuşak kahramanların yer aldığı kısımla sona eriyordu. Fakat dizide bu türlü bir şey yaşanmadı. Hatta o periyotlar, bu kararın nedeninin yeni spinoff’lar olabileceği konuşuluyordu. 

Başa dön tuşu