Avengers: Endgame’in Senaryodan Çıkarılan Sahnesi

Avengers: Endgame’in yardımcı müelliflerinden Stephen McFeely, sinemaya dair merak uyandıran bir ayrıntı açıkladı. McFeely’nin dediğine nazaran şayet onaylansaydı, Endgame’de öbür bir Marvel Sinematik Kainatı yerine gidilecekti. Lakin sonrasında bunu birinci Avengers sinemasındaki New York savaşı ile değiştirdiler. Asıl fikir, Iron Man’i Thor’un memleketi Asgard’a göndermekti.

McFeely, Avengers: Endgame’de Tony Stark’ı Thor: The Dark World sinemasının periyoduna gönderip Tesseract’ı almasını sağlamak üzere bir planlarının olduğunu belirtiyor. Chris Hemsworth bile Thor’un ikinci sinemasının en uygun sinema olmadığını ve birçok Marvel hayranının sineması listelerinde en aşağı koyacağını belirtiyor. Lakin McFeely, Tony Stark’ı Asgaard’a göndermenin lojistik bir sebebi olduğunu söylüyor:

Teknik olarak Thor: The Dark World’te Tesseract, Aether ile birlikte mahzenin içindeydi. Tony’yi Asgaard’a görünmez bir saklılık kostümünün içinde gönderecektik. Alışılmış Heimdall’da onu göreceği için dövüşmeleri gerekecekti. Sanırım Joe Russo bunun uğraştırıcı olduğunu düşünüp ‘Neden Avengers’a gitmiyoruz ki? Sonuçta en büyük sinema o, en eğlencelisi de o. Haydi yapalım’ dedi.”

Idris Elba’nın Heimdall karakterini, Avengers: Infinity War’da Thanos öldürdükten sonra Endgame’de görmek Marvel hayranlarını sevindirebilirdi lakin yaratıcı grup, Loki’nin hayranları daha çok sevindireceğini düşünmüş olmalı ki grubumuz, Tesseract için Loki’nin sorumlu olduğu New York savaşına geri dönüş yapmış.

Başa dön tuşu