Tomb Raider 2 geliyor!

Geçtiğimiz sene vizyona giren ve 94 milyon dolarlık bütçesine karşılık tüm dünyada 274 milyon dolar gişe hasılatı elde eden görüntü oyunu uyarlaması “Tomb Raider”ın devam sineması için çalışmalara başlandı. Sinemanın senaryosunu “Kill List”, “Gökdelen” ve “Free Fire” üzere sinemaların senaristi Amy Jump’ın kaleme alacağı açıklandı.

Tomb Raider 2 geliyor!

MGM ve Warner Bros iştirakinde çekilecek sinemanın başrolünü birinci sinemada de olduğu üzere İsveçli başarılı aktris Alicia Vikander üstlenecek. Sinemanın direktörü yahut vizyon tarihi ise şimdi belirli değil. Birinci sinemanın oyuncu kadrosunda Dominic West, Walton Goggins, Daniel Wu, Kristin Scott Thomas ve Derek Jacobi gibi isimler yer alıyordu.

Norveçli sinemacı Roar Uthaug’un direktörlüğünü üstlendiği sinema ülkemizde 317.387 kişi tarafından izlenmişti.

Filmin konusu ise şöyleydi: Babasının ortadan kaybolmasından yedi yıl sonra, 21 yaşındaki Lara global ticaret imparatorluğunun başına geçmeyi reddetmiştir ve üniversite dersleri alırken bir yandan da Londra’da bir bisiklet kuryesi olarak çalışmaktadır.

Bir noktada babasının kayboluşunu araştırmaya başlar ve son gittiği yeri ziyaret eder: Japonya kıyılarında bir yerde bulunan gizemli bir adadaki bir mezar. Birden teğe Lara kendini sadece keskin zihniyle, kör inançla ve inatçı ruhuyla silahlanmış bir halde, dezavantajlı bir durumda olduğu bir maceranın içinde bulur.

Lara, bilinmeyene hakikat seyahat ederken kendisini sonlarının ötesine geçirmeyi öğrenmelidir.

Başa dön tuşu