Tomb Raider’ın Devam Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

2018 yılında vizyona giren ve başrolünde Alicia Vikander’ın yer aldığı Tomb Raider sinemasının devamı üzerinde çalışılıyor. Şu an için sinemanın çok erken basamaklarında ve kıssaya dair rastgele bir bilgi bulunmuyor. Lakin sinemanın gerçekleşmesi için iki değerli adım atılmış durumda.

Deadline’da yer alan habere nazaran MGM, filmin çıkış tarihini 19 Mart 2021 olarak açıkladı. Yani Tomb Raider’ın devam sinemasının yapılması ve salonlara hazır hale getirilmesi için bir yıldan uzun bir müddet tanındı. Ayrıyeten sinemanın yönetmenliğini yapması için de Ben Wheatley ile anlaşıldı. Kendisi daha evvel Kill List ve Free Fire üzere sinemaların direktörlük koltuğunda oturmuştu.

Filmle ilgili bilinenler

Wheatley’in gelmesiyle birlikte birinci sinemanın direktörü Roar Uthaug ile çalışılmayacağı mutlaklaşmış oldu. Direktörlük koltuğunda Wheatley otururken sinemanın senaryosunu Amy Jump yazacak. Sinemanın yapımcılığını Graham King ve Elizabeth Cantillon üstlenecek. Doğal olarak birinci sinemada Lara Croft’a can veren Vikander, bu sinemada de yer alacak.

Tomb Raider daha evvel 2001 yılında ünlü oyuncu Angelina Jolie ile beyaz perdeye aktarılmış 2003 yılında da devam sineması yapılmıştı. 15 yıl ortadan sonra Vikander ile yine sinemaya uyarlanan Tomb Raider’ın birinci sineması dünya genelinde 274 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmiş; lakin tenkitlerden kaçmayı başaramamıştı

Başa dön tuşu