Tüm vakitlerin en uygun DC Comics dizileri

Erhan Doğru

En yeterli harika kahraman dizileri denilince akla gelen iki isim Marvel ve DC Comics oluyor.

Bugüne kadar çekilmiş olan en düzgün DC Comics dizilerini siz pahalı okuyucularımız için bir ortaya getirdik.

İşte tüm vakitlerin en uygun DC Comics dizileri;

Supergirl (2015)

DC’nin çizgi romanlarından uyarlanacak dizi, Superman’in kuzeni olan Kara Zor-El’i ekranlara getirecek. Krypton gezegenindeki felakatin akabinde Dünya’ya kaçan kahramanımız, farklı bir kimlikle yaşayacak. 24 yaşına geldiğinde güçlerini kabullenen Kara, olması gerektiği üzere bir harika kahramana dönüşecek. Projenin arkasında Arrow ve The Flash üzere dizilerin imalcisi Greg Berlanti var…

Supergirl IMDB Puanı: 6,5

Yaratıcıları: Ali Adler, Greg Berlanti, Andrew Kreisberg

Oyuncular: Melissa Benoist, Mehcad Brooks, Chyler Leigh

The Flash (2014)

Geçmişinde büyük bir trajedi yaşamış Barry Allen, Central City Polis Birimi’nde çalışan ve hatalıların gerilerinde bıraktıkları ipuçlarını toplayan bir isimli laboratuvar asistanıdır. Şanssız bir yıldırım kazası yaşamasının akabinde harika sürat gücüne sahip olan Barry, Flash kimliğine bürünür ve makûs adamları adalete teslim etmeyi kendine vazife edinir!

CW kanalında yayınlanan Arrow dizisinin spin-off’u olacak imal; DC Comics kozmosunun bilinen kahramanlarından, Adalet Birliği üyesi Flash’ın gençliğini anlatacak.

The Flash IMDB Puanı: 8,0

Yaratıcıları: Greg Berlanti, Geoff Johns, Andrew Kreisberg

Oyuncular: Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker

Arrow (2012)

Öldü sanıldığı bir deniz kazasının akabinde, uzun mühlet bir adada yalnız başına yaşayan milyarder playboy Oliver Queen, adada geçirdiği müddet boyunca çok değişmiştir. 5 yılın ardınan bulunan ve konutuna dönen Oliver, dönüştüğü bu yeni Oliver’ı ailesinden ve başkalarından saklamaya çalışırken, geçmişte işlediği günahlarından arınmak için suçlularla gayret etmeye karar verir ve kendisine Arrow kişiliğini yaratır..

Arrow IMDB Puanı:7,7

Yönetmen: David Nutter

Senaryo: Greg Berlanti  Marc Guggenheim

Oyuncular: Stephen Amell, Katie Cassidy, Colin Donnell

Başa dön tuşu