Tüm zamanların gişe rekortmeni 10 filmi! – Sıralama değişti!

Bu içeriğimizde tüm vakitlerin en çok hasılat yapan 10 sinemasını sizler için listeledik!

Gişe rekortmeni sinemaların sıralaması değişti. Bir vakitler gişe rekortmeni sinemalar listesinin doruğunda olan, James Cameron direktörlüğündeki Avatar yine tepenin zirvesine oturdu.

Bilindiği üzere 2019 yılında Avengers: Endgame sinemasının vizyona girmesinin akabinde, birkaç ay içerisinde gelmiş geçmiş en büyük gişe yapma unvanını Avatar’ın elinden alarak bu manada rekabeti başlatmıştı.

Ancak Avatar‘ın Çin’de tekrar gösterime girmesinin akabinde yükselen gişe, Avatar‘ın Avengers: Endgame‘i geçmesini sağladı. Marvel takımı ise nezaket göstererek direktör James Cameron’ı ve üretimci Jon Landau’yu kutlamayı ihmail etmedi.

Peki tüm vakitlerin en çok gişe yapan sinemalarının yer aldığı listede diğer hangi sinemalar var? Bu sinemaların elde ettiği gelirler ne kadar? Bu soruların karşılıklarını merak ediyorsanız gelin bu listeye daima birlikte göz atalım.

İşte tüm vakitlerin gişe rekortmeni 10 filmi!

10. Frozen II – (Karlar Ülkesi 2) (2019)

Karlar Ülkesi 2, Walt Disney Animation Studios tarafından üretilen Amerikan animasyonlu bir müzikal fantezi sinemasıdır. Sinema 2013 sineması olan Frozen’ın devamı niteliğindedir. Direktör Chris Buck ve Jennifer Lee, üretimci Peter Del Vecho, müzik muharrirleri Anderson-Lopez ve Robert Lopez ve bestekar Christophe Beck’in emekleri ile sinema masal tadında işlenmiştir.

Dünya geneli gişe hasılatı: 1,450,026,933 $

9. Furious 7 (2015)
Hızlı ve Öfkeli 7, 2015 yılında vizyona giren Amerikan aksiyon sineması. Süratli ve Öfkeli sinema serisinin yedinci kısmıdır. Sinemanın müellifi Chris Morgan’dır ve direktör koltuğunda James Wan vardır.

Paul walker’in vefatından sonra merakla beklenen süratli ve öfkeli 7 sinemasında tüm sahnelerde oynaya paul ailesini korumak için jason ile dayanılmaz bir savaşa sahne veriyor. Takım tekrar o harika arabaları ile büyük bir kovalamaca içerisine gireceklerdir.

Dünya geneli gişe hasılatı: 1,515,255,622 $

8. The Avengers (2012)
Yenilmezler, birtakım ülkelerde Avengers Assemble olarak da bilinmektedir. Marvel Studios tarafından üretilen ve Marvel Comics’in muhteşem kahraman takımıdır. Dağıtımını Wss Whedon yazıp yönetmiştir. Ayrıyeten altıncı Marvel Sinematik Kainatı sineması olup 1. Evre’nin kapanış sinemasıdır.

Hiç beklenmedik bir düşmanın global güvenliği tehdit etmeye başlaması üzerine bir ortaya gelen bir muhteşem kahraman grubu, Dünya’yı felâketin eşiğinden kurtarmaya çalışacaktır. Yenilmezler, Marvel’in en çok iz bırakan kahramanlarını bünyesinde topluyor: Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow. Beklenmedik bir düşman su yüzüne çıkıp dünyanın güvenliğini tehdit etmeye başlıyor. S.H.I.E.L.D. ismiyle bilinen memleketler arası barışı muhafaza teşkilâtının yöneticisi olan Nick Fury, dünyayı böylesi bir felâketten kurtarmak için bir ekibe gereksinimi olduğunu anlıyor. Gruba adam seçmek için dünyanın dört bir yanını gezmeye başlıyor. Başrollerini Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner ve Tom Hiddleston’un paylaştığı bu takıma Stelan Skarsgard’la Samuel L. Jackson eşklik ediyor. Joss Whedon’un Zak Penn ile birlikte yazdığı kıssadan senaryolşatırdığı ve yönettiği Yenilmezler, birincisi 1963 yılında basılan ve o günden beri Marvel’in en sevilen çizgi roman serilerinden biri olan “The Avengers”tan uyarlandığını ayrıyeten belirtelim.

Dünya geneli gişe hasılatı: 1,518,815,515 $

Başa dön tuşu