Marvel, Inhumans’ı Yeniden Çekecek

The Inhumans dizisi, Marvel dizileri -hatta Marvel yapımları- ortasında bariz formda en başarısız olanı idi. Bir kez dizide motivasyonları en anlaşılabilir ve özünde de en insani olan, hatta diğer bir bakış açısından bakıldığında net halde kahraman olan Maximus, dizinin makûs adamıydı. Bir öteki sorun ise bu ırkın hükümdarı olan Black Bolt’un konuşmaması.

Aslında Marvel’in “X-Men’in alternatifi elimizde ne var” diye bakıp yine parlattığı bu seri, düzgün bir yapımcının ve hususun ne olduğunun farkındaki bir senarist takımının elinde çok daha başarılı hale gelebilir. Bu durumun farkında olan Marvel da The Inhumans’ı elinde mümkün bir kozmik cihan kıssası için saklıyor. 

Şu anda yeni sinemalarının hangileri olacağı az çok aşikâr olan Marvel’ın yakın vakitte bu karakterleri yine karşımıza çıkarması beklenmiyor. Disney öncelikle Captain Marvel ve Eternals üzere yapımları Marvel Sinematik Kozmosu (MCU) içinde daha yerleşik hale getirmeyi amaçlıyor. 

Marvel cihanında The Inhumans kimdir?

Inhumans, Terrigen Mist isimli bir sisin içinde kalıp dönüşüm geçiren insansılardır. Vaktinde Kree isimli uzaylı ırktan birileri ilkel Dünya'ya gelip “Aaa ne garip canlılar, alıp deney yapalım” demiş ve cinsin birinci bireylerini oluşturmuştur. 

Bu ırk, özel olarak üretilmiştir ve Terrigenesis isimli terrigene maruz kalma süreci öncesinde bile hayli kuvvetli ve 150 yıl yaşayabilen bireylerden oluşur. Kahraman grubunun başında, yaşadıkları Atillan’ın da mutlak monarkı olan Black Bolt bulunur. Teknolojileri hayli gelişmiştir. Terrigenden çıkınca deforme olan yahut özel güç geliştirmeyen bireyler alt seviyeyi oluşturur ve genelde ya ayak işlerine bakar ya da madenlerde ve çeşitli ağır işlerde köle olarak kullanılırlar. 

Güzel bir Inhumans sineması ileride çizgi romanlarda gördüğümüz kimi öykülerin de beyazperdeye aktarılabilmesinin yolunu açacaktır.

Başa dön tuşu