Twilight Dizisi Geliyor: İşte İlk Detaylar

The Hollywood Reporter”ın kaynaklarına göre Lionsgate, ünlü seri Twilight’ın bir dizisi için çalışmalara başladı. Kitapların yazarı Stephenie Meyer’ın da dahil olacağı dizinin, şu anda erken aşamalarında olduğu ve nerede yayınlanacağının belli olmadığı aktarıldı.

ABD’li yazar Stephenie Meyer’ın romantik/fantezi türündeki dört romanından uyarlanan Twilight, 5 filmiyle tarihin en popüler film serilerinden biri olmayı başarmıştı. Son filmi 2012 yılında çıkış yapan seri, dünya çapında üç milyar doların üzerinde gelir elde etmişti. Şimdi ise serinin hayranlarını sevindirecek bir haber geldi.

The Hollywood Reporter’ın (THR) konuya yakın kaynaklara dayandırdığı bir habere göre Twilight’ın haklarını elinde bulunduran yapım şirketi Lionsgate, serinin bir dizisi için çalışmalara başladı.

Twilight dizisinin hangi platformda yayınlanacağı henüz belli değil

Kaynaklara göre, ne zaman çıkış yapacağı bilinmeyen Twilight dizisinin şu an çok erken aşamalarında. Dizinin yayınlanması için henüz herhangi bir platformla anlaşma yok. THR, Lionsgate’in ilk amacının bir platformla anlaşmadan önce yapım için bir yazar bulmak olduğunu söylüyor.

Bunların dışında kitapların yazarı Stephenie Meyer’ın da diziye dahil olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Twitlight’ın yıllar önce haklarının satın alınmasında rol oynayan Lionsgate yöneticilerinden Eric Feig ve filmlerin yapımcılarından olan Wyck Godfrey’i de dizide yapımcı olarak göreceğimizi belirtelim.

Twilight, elde ettiği başarıyla Lionsgate’in en önemli parçalarından biriydi. Şirket CEO’su Jon Feltheimer da filmlerin bitişinden beş yıl sonra, 2017’de seri hakkında daha anlatılacak çok hikaye olduğunu söyleyerek bir nevi yeni Twilight yapımlarının gelebileceğinin sinyallerini vermişti.

HBO Max’in İsmi Resmen Değişti: Harry Potter Dizisinin İlk Tanıtım Videosu da Yayınlandı (Birçok Yeni Yapım da Geliyor)

Twilight dizisi haberi, geçtiğimiz günlerde bir başka popüler serinin televizyona uyarlanacağının açıklanmasının ardından geldi. Warner Bros., geçen hafta HBO Max’in yeni versiyonu Max’i tanıtırken platformda her sezonu ayrı bir kitabı anlatacak bir Harry Potter dizisi geleceğini duyurmuştu.

Kaynak :
https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/twilight-tv-series-in-the-works-1235391710/

Başa dön tuşu